Zakupy z niemieckiego e-sklepu Amazona można już zamawiać do paczkomatów InPostu. Dla szukającego kupca polskiego operatora to kluczowa umowa – czytamy w materiale Pulsu Biznesu.

Amazon nawiązuje współpracę z InPostem

Na niemieckiej stronie Amazona (dostępnej także w języku polskim) po wpisaniu polskiego kodu pocztowego paczkomaty InPost figurują jako jedna z opcji dostawy. Zdaniem Pulsu Biznesu współpraca Amazona z InPostem ma być już przesądzona, chociaż na razie nie ma oficjalnych informacji potwierdzających taki stan rzeczy.

To bardzo ważna wiadomość dla polskiego rynku e-commerce. InPost obsługuje już w Polsce ponad 9 tys. paczkomatów, a obecnie sieć ta będzie rozbudowywana także o maszyny stawiane wewnątrz budynków – w galeriach handlowych, biurowcach i blokach mieszkalnych. Jeden z takich paczkomatów pojawił się już w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Z kolei Amazon od dawna przygotowuje się do uruchomienia polskiej wersji serwisu. Na razie klienci z Polski muszą korzystać z niemieckiej wersji amazon.de. Dzięki współpracy na linii Poczta Polska-Amazon, strona amazon.pl miałaby zostać udostępniona jeszcze w tym roku – podawał jakiś czas temu Dziennik Gazeta Prawna. Wdrożenie zostało jednak opóźnione z powodu trwającej pandemii koronawirusa.