W festiwalu „Sektor 3.0” mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, startupów, administracji publicznej i nauki. Liczba miejsc jest ograniczona do 600, a o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszenia. Link do rejestracji: http://www.sektor3-0.pl/festiwal. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

Czytaj także: Startuje Idea Hub Express – oddział na torach

Eksperci z całego świata na Festiwalu Sektor 3.0

Osoby, które znajdą się na liście uczestników, pierwszego dnia spotkają się z ekspertami z kilkunastu krajów w Centrum Nauki Kopernik. Festiwal otworzą trzy wystąpienia Amerykanów: płk. George Zamka, astronauta NASA, podzieli się  swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem nowych technologii, profesor Peter O. Gloor z Massauchusetts Institute of Technology przedstawi najnowsze trendy technologiczne, z kolei Karen Graham z Idealware podpowie, jak przygotować organizację na wyzwania czekające w przyszłości.

Wśród festiwalowych prelegentów znajdą się również m.in.: Bartosz Węglarczyk (onet.pl), Artur Kurasiński (MUSE), prof. Dariusz Jemielniak (Ministerstwo Cyfryzacji) oraz Bartłomiej Topa, aktor filmowy i teatralny, współpracujący z Fundacją Synapsis.

Łącznie, organizatorzy „Sektora” szykują 18 seminariów, a w kuluarach czekać będzie 20 stoisk targowych przygotowanych zarówno przez potentatów branży ICT – np. Intel, Microsoft, Cisco, jak i startupy – np. Sentione, Abyss Glass i organizacje non profit – np. Fundacja TechSoup, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Na festiwalu nie zabraknie okazji do rozmów o tym, co czeka nas w najbliższej przyszłości, m.in. czy roboty zastąpią nasze miejsca pracy, w jaki sposób wirtualna rzeczywistość lub sztuczna inteligencja mogą wpływać na działania społeczne a także co oznacza dla nas rosnąca rola cyfrowego pieniądza. Uczestnicy będą mogli także przyjrzeć się z bliska najnowszym rozwiązaniom technologicznym takim, jak: wirtualną rzeczywistość, Hololens, wirtualne lustra Abyss Glass, czy programowanie z wykorzystaniem robotów.

Czytaj także: Emmanuel Macron – kandydat na prezydenta Francji z FinTechem w tle

Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0”

Podczas Festiwalu wręczona zostanie nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0” w wysokości 40 tysięcy złotych. Otrzyma ją organizacja pozarządowa, która w sposób innowacyjny wykorzystuje nowe technologie w swojej działalności lub ma szczególne osiągnięcia dotyczące prowadzenia działań promocyjnych, badawczych czy edukacyjnych związanych z  technologiami w trzecim sektorze.

Z kolei drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 10 specjalistycznych warsztatach przygotowanych przez instytucje, organizacje i firmy wspierające wydarzenie (warsztaty odbędą się m.in. w siedzibach firm Intel, Microsoft i Ericsson oraz w Ministerstwie Cyfryzacji).

„Sektor 3.0” to nie tylko nazwa festiwalu – to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach którego organizacje pozarządowe wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznych. W rezultacie funkcjonują sprawniej, docierają do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z nowymi technologiami inspirują innych do efektywniejszego działania. Za realizację programu „Sektor 3.0” odpowiada Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.