Rynek finansowania społecznościowego czeka prawdziwy rozkwit. Startuje Program „Polska Bezgotówkowa” – darmowy terminal przez pierwszy rok. Chcesz przesłać JPK? Skorzystaj z Profilu Zaufanego. Kolejna giełda kryptowalut trafia na listę ostrzeżeń KNF. Paniczna wyprzedaż akcji dobija kryptowaluty.

I Polski rynek crowdfundingu w 2018 r. będzie wart 0,5 mld zł

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polski rynek crowdfundingu w 2018 r. będzie wart 0,5 mld zł.

Wartość rynku finansowania społecznościowego wzrośnie w tym roku o 254%. Jeszcze dynamiczniej będzie rozwijał się rynek crowdfundingu w mobile’u, tj. na smartfonach i tabletach. Jego wartość zwiększy się w tym roku aż trzykrotnie. Co wpływa na tak intensywny rozwoju tego rynku?

II Zainstaluj w swojej firmie terminal i korzystaj z niego za darmo

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Zainstaluj w swojej firmie terminal i korzystaj z niego za darmo.

Fundacja poinformowała o przekazaniu przedsiębiorcom pierwszych terminali płatniczych dofinansowanych w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa”. Do Programu przystąpiło już sześciu agentów rozliczeniowych, z którymi przedsiębiorcy mogą podpisywać umowy, aby korzystać z bezpłatnych terminali.

III Chcesz przesłać JPK? Skorzystaj z Profilu Zaufanego

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Chcesz przesłać JPK? Skorzystaj z Profilu Zaufanego.

Ministerstwo Finansów zachęca obywateli do założenia Profilu Zaufanego (eGO), tak aby mieli uproszczoną komunikację z administracją państwową. eGO ma usprawnić proces komunikacji oraz umożliwić załatwienie wielu spraw urzędowych online. Profil Zaufany (eGO) jest elektronicznym podpisem. Jeśli chcemy załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach wystarczy, że założymy swój profil.

IV Komisja Nadzoru Finansowego bierze się za giełdy kryptowalut „na ostro”

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Komisja Nadzoru Finansowego bierze się za giełdy kryptowalut „na ostro”.

Wczoraj na listę ostrzeżeń trafił BitBay. Dzisiaj KNF poinformował o kolejnym wpisie – tym razem padło na Abucoins z siedzibą w Poznaniu. Powodem dokonania wpisu na listę ostrzeżeń publicznych jest podejrzenie o nieuprawnionym prowadzeniu działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.

V Paniczna wyprzedaż akcji dobija kryptowaluty

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Paniczna wyprzedaż akcji dobija kryptowaluty.

Gwałtowna wyprzedaż akcji przyczynia się do obniżek cen kryptowalut. Bitcoin spadł właśnie do najniższego poziomu od połowy listopada. Panika na rynku akcji raczej nie zapowiada poważnego kryzysu finansowego. Czy jednak to samo da się powiedzieć o kryptowalutach? – pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.