Partner serwisu Visa dla biznesu

Łukasz Piechowiak

fintek.pl
fintek.pl
#Zestawienie ludzi fintechu
Opublikowano: 2 grudnia 2019, 10:02 Aktualizacja: 23 kwietnia 2020, 14:33

Współzałożyciel i redaktor naczelny Fintek.pl – największego serwisu o sektorze fintech w Polsce, który od 2016 roku codziennie dostarcza ekspertom najświeższe informacje o finansowych technologiach w Polsce i na świecie. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2010-2016 pracował dla Bankier.pl – największego serwisu dla inwestorów w Polsce, w tym w latach[…]

Współzałożyciel i redaktor naczelny Fintek.pl – największego serwisu o sektorze fintech w Polsce, który od 2016 roku codziennie dostarcza ekspertom najświeższe informacje o finansowych technologiach w Polsce i na świecie.

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2010-2016 pracował dla Bankier.pl – największego serwisu dla inwestorów w Polsce, w tym w latach 2013-2016 na stanowisku Głównego ekonomisty, gdzie zajmował się m.in. rynkiem pracy. Od 2016 roku dyrektor działu analiz w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych – Związku Pracodawców, który zrzesza internetowe instytucje pożyczkowe. Ponadto od 2015 roku prezes Fundacji Krakowskie Przedmieście – niezależnego think tanku ekonomicznego.

Ekspert sektora fintech i digital lending. Członek rad programowych konferencji Digital Finance, Cashless Congress, Lendtech, Fintech Brunch oraz Invest Cuffs. Panelista i moderator wielu dyskusji poświęconych sektorowi finansów i technologii w Polsce i na świecie. Jeden z ekspertów prowadzących zajęcia na podyplomowych studiach FinTech realizowanych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Autor licznych raportów i publikacji, w tym naukowych. Autor e-booka „Sektor fintech: Dolina Krzemowa w sercu Europy, czyli zanim zastąpią nas roboty”. Interesuje się rynkiem kapitałowym, ekonomią behawioralną, wpływem technologii na życie społeczne, ekonomiczną analizą prawa, rozwojem przedsiębiorstw oraz tworzeniem serwisów internetowych.

Prywatnie kolekcjonuje dobrą literaturę i wspólnie z żoną odkrywa najpiękniejsze miejsca w Polsce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

lukasz-piechowiak