Michał Gontar
Michał Gontar, prezes Bacca

Michał Gontar i Anna Naumienko w zarządzie Bacca

Nowym prezesem został Pan Michał Gontar, który jest związany z Bacca od początku istnienia spółki, czyli od 2011 roku. Wcześniej pełnił obowiązki m.in. przewodniczącego Rady Nadzorczej Bacca.

Do zarządu insurtechu weszła także Anna Naumienko, która do tej pory w Bacca odpowiedzialna była za rozwój  produktu TubaPay.

Anna Naumienko, członek zarządu Bacca

Płatności w ubezpieczeniach

Bacca szczyci się mianem pierwszego polskiego insurtechu. W maju w ramach podcastu InsurTalk realizowanego we współpracy z LINK4 gościliśmy pomysłodawcę Bacca – Cezarego Świerszcza, z którym rozmawialiśmy o tym co płatności i sektor fintech mogą zaoferować ubezpieczycielom.

Bacca to insurtech, który zajmuje się płatnościami w ubezpieczeniach. Firma sprawia, że są one łatwiejsze za sprawą swojego flagowego projektu – aplikacji TubaPay. Rozwiązanie umożliwia bezgotówkowego opłacenie polis ubezpieczeniowych. Dzięki niemu płatność trafia bezpośrednio na konto konkretnej polisy u danego ubezpieczyciela, a klient może dokonać płatności telefonem, zegarkiem czy tradycyjnie – plastikową karta płatniczą.

/LP