Znany producent zegarków debiutuje na platformie crowdfundingowej

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Crowdfunding
Opublikowano: 14 marca 2019, 12:50 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 17:38

Crowdfunding staje się popularnym sposobem pozyskania kapitału. Powstają też nowe platformy. Oferta emisji wciąż jest uboga, ale na crowdfunding zaczynają decydować się coraz bardziej znane marki. Proces zapisu i zakupu akcji zajmuje dosłownie kilka minut. Czy to właściwy kierunek?

Niedawno uruchomiona platforma CrowdConnect.pl poinformowała o rozpoczęciu zapisu na akcję przez znanego producenta lifestylowych akcesoriów z drewna – firmy Plantwear S.A. Jest to znana marka (ponad pół miliona fanów na Facebooku), lider na rynku drewnianych zegarków do noszenia i innych akcesoriów, który sprzedaż prowadzi głównie za pośrednictwem e-commerce. Plantwear S.A planuje pozyskać prawie 2,4 mln zł, które przeznaczy na „dalszy rozwój i wejście na nowe rynki”.

Jest to pierwsza emisja na niedawno uruchomionej platformie CrowdConnect.pl, którą prowadzi Dom Maklerski INC S.A. Model działania CrowdConnect.pl nieco różni się od innych platform crowdfundingowych gdyż docelowo spółki, które decydują się na emisję za jej pośrednictwem po roku mają trafiać na NewConnect.

5 minut i zostajesz inwestorem

Każdy może zostać inwestorem i w bardzo prosty fintechowy sposób zapisać się na akcje. Wystarczy wypełnić kilka pól, odznaczyć zgody i zapłacić online – można to zrobić nawet BLIKIEM. Czysty fintech – cały proces zakupu zajmuje dosłownie kilka minut. W teorii „inwestor” powinien przeczytać prospekty i inne dokumenty, ale to czy rzeczywiście tak jest pozostaje zagadką.

Zakup akcji jest tak prosty, że aż przerażający. Rzeczywiście istnieje spory potencjał do oszustw i projektodawca powinien przyśpieszyć prace nad rejestrem platform crowdfundingowych, bo aż dziw bierze, że jeszcze nie doszło do poważniejszych scamów. Platformy crowdfundingowe za sprawą sukcesu emisji Wisły Kraków zaistniały w świadomości Polaków. Największy rozwój dopiero przed nimi i dobrze, bo to dobry sposób na rozbudzenie żyłki inwestora w społeczeństwie. Jednakże trzeba mieć baczenie na ryzyka z tym związane.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

znany-producent-zegarkow-poszedl-w-crowfunding