23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

Zostały już tylko dwa miesiące na rejestrację kart sim

Zbliżają się Święta i mamy dużo na głowie. Przekaz reklamowy w telewizji bywa niejasny. Telekomy bombardują nas bardzo kolorowymi spotami ze znanymi celebrytami oferując korzystne oferty za rejestrację karty sim w danej sieci, np. „dodatkowe 500 zł”, które należy rozumieć jako dodatkowe 500 zł do wykorzystania na karcie sim (koniunkturalne cwaniaki). Reklama reklamą, ale najważniejsza informacja dla posiadaczy tych kart to fakt, że niedochowanie obowiązku rejestracji (obojętnie gdzie) spowoduje ich dezaktywację. I to już za dwa miesiące!

Urząd Komunikacji Elektronicznej apeluje do użytkowników kart pre-paid, aby rejestrowali swoje karty SIM. Te kupione przed 25 lipca 2016 r., a niezarejestrowane do 1 lutego 2017 r. zostaną przez dostawców usług dezaktywowane.

O rejestracji przypomną Ci w ZUS-ie

Prezes UKE kierując się potrzebą zwiększenia dostępności informacji dla najszerszego grona abonentów usług pre-paid, we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zorganizował akcję informacyjną. We wszystkich oddziałach i inspektoratach ZUS w całym kraju, poprzez system komunikacji oparty o monitory ekranowe, wyświetlane są dla interesantów ZUS, najważniejsze informacje dotyczące rejestracji kart pre-paid.

Wg UKE akcja informacyjna pozwoli dotrzeć do licznej grupy abonentów posiadających niezarejestrowane karty pre-paid i w znaczny sposób przyczyni się do uniknięcia lub ograniczenia przypadków zawieszania przez dostawców świadczenia usług po 1 lutego 2017 r. tym abonentom, którzy jeszcze nie dopełnili obowiązku rejestracji.

Jeśli masz telefon na kartę, z którego korzystasz – nie zwlekaj. Zostało Ci już mało czasu.

/Jan Ryś