Partner serwisuVisa dla biznesu

Regtech


RegTech to sektor innowacji technologicznych w obszarze regulacji administracyjnych (Regulatory Technology). RegTech to nowa dziedzina w branży usług finansowych, która wykorzystuje technologie informacyjne w celu usprawnienia procesów regulacyjnych np. przed instytucjami nadzorującymi.
Sztuczna inteligencja zmienia RegTechy
September 7, 2020, 1:59 PM

Jak AI wpływa na rozwój branży technologii regulacyjnych? Czy sztuczna inteligencja na dobre zastąpi pracę ludzką w zakresie analizy i statystyki danych?

Bariery dla RegTech, czyli jak uwolnić innowacje w regulacyjnym compliance?
July 17, 2020, 4:06 PM

Dlaczego tak słabo rozwijają nam się rozwiązania RegTech, czyli innowacje technologiczne pozwalające „uporać” się z obowiązkami prawnymi i regulacyjnymi?

W iPKO biznes sprawdzisz białą listę VAT
December 16, 2019, 2:51 PM

Klienci PKO Banku Polskiego mogą zweryfikować rachunek kontrahenta na białej liście podatników VAT za pomocą jednego kliknięcia w iPKO biznes.

UKNF i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych otworzą drzwi do RegTechu w Polsce
August 12, 2019, 4:59 PM

KDPW oraz UKNF podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest wspieranie rozwoju sektora innowacji finansowych (FinTech) w Polsce.

RegTech i SupTech - szansa dla rynku i regulatora
March 15, 2019, 4:40 PM

Europejski Urząd Nadzoru i Giełd przeprowadził analizę technologii regulacyjnych i nadzorczych, czyli tzw. RegTech i SupTech.

Co to jest RegTech?
October 29, 2018, 12:34 PM

RegTech to technologie regulacyjne, które pozwalają na obniżenie kosztów związanych z dostosowaniem swojego biznesu do nowych przepisów.

Rozwiązania regtech wchodzą w nową fazę rozwoju
February 27, 2018, 10:57 AM

Technologie optymalizujące bankowe procesy wdrażania wymogów regulacyjnych (regtech) wychodzą powoli z niszy przynosząc bankom coraz więcej korzyści.

UK RegTech Solutions - poznajcie brytyjskie firmy z sektora RegTech
October 20, 2017, 2:15 PM

Na początku października Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce zorganizowała webinarium poświęcone brytyjskim firmom z sektora RegTech.

RegTech może obniżyć koszty regulacji i nadzoru w sektorze finansowym
June 2, 2017, 10:32 AM

Koszty regulacji i nadzoru obecnie pochłaniają od 7% do nawet 23% łącznego budżetu na wdrożenia technologiczne.