Felietony

Maciej Krzysztoszek

Technologia dostarczania wartości

Najpierw naładowana bateria i dostęp do WIFI, a dopiero potem potrzeby fizjologiczne. To główne priorytety pokolenia Z, czyli osób urodzonych po 1997 roku.

Michał Ćwiakowski

AML w kantorach internetowych

W kwietniu NBP przypomniał, że nie tylko banki, ale także kantory zobligowane są do stosowania przepisów o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

Michał Nowakowski

Sztuczna inteligencja w sektorze finansowym. Wyzwania prawne

Rozwój AI i ML jest na jeszcze dość początkowym etapie rozwoju, również regulacyjnie. Jakie wyzwania stoją przed sektorem finansowym i regulatorami?

Arkadiusz Cempura

Tych funkcjonalności brakuje mi w Apple Pay

Przyzwyczajenie do tej formy płatności powoduje, że pojawia się problem, jeśli muszę zapłacić standardową kartą, ponieważ muszę przypomnieć… poprawny PIN.

Krzysztof Adamczak

Parę słów o inflacji

Inflacja znów zaskoczyła. Według szacunków ceny w kwietniu rosły o 2,2% w skali roku. To przyspieszenie o pół punktu procentowego.

Piotr Waś

Ponad 41 mln sztuk kart płatniczych w portfelach Polaków

Z danych NBP wynika, że w grudniu ubiegłego roku Polacy mieli w swoich portfelach ok. 41,2 mln kart płatniczych.

Michał Jędraszak

Gdy każdy chce być fintechem

Ponieważ nie ma żadnej sztywnej, słownikowej definicji fintechu, trudno komukolwiek odmówić prawa do korzystania z tej chwytliwej etykietki.

Adrian Kurowski

Życie w przyszłości

Cyfrowa rewolucja, która dzieje się na naszych oczach, codziennie przypomina nam, że sojusz biznesu i technologii to już po prostu konieczność.

Artur Granicki

Czy i kiedy crowdfunding jest legalny?

Mimo dość klarownego stanowiska KNF-u, w mediach pojawiło się wiele "eksperckich" komentarzy dotyczących legalności crowdfundingu w Polsce.

Wojciech Kazimierski

Dlaczego wolę Customer Experience od User Experience?

Dlaczego wolę Customer Experience od User Experience? Tego dowiedziałem się od swoich klientów oraz o tym, jak można wykorzystać reklamacje, by zyskać nowych.

Maciej Przygórzewski

Stopy procentowe krok po kroku

Wiele osób chętnie wypowiada się o stopach procentowych co nie oznacza, że jako Polacy jesteśmy w tej materii specjalistami. Czym w ogóle są stopy procentowe?

Sławomir Gąsiorowski

Po FinTech’u czas na PropTech – nieruchomości wołają o innowacje

Polski sektor nieruchomości jest głodny innowacji. Młodzi chcą załatwiać wszystko online? Czemu zakup mieszkania miałby odbywać się inaczej?

Michał Knitter

Leasingu nie prześpij rewolucji

Sprzedaż produktów i usług przenosi się do internetu. To fakt. Niestety, nie wszystko da się zrobić przez internet. Nie da się np. wyleasingować samochodu...

Arkadiusz Cempura

Digitalizacja to podstawa. Die or be digital

Nie ma chyba dzisiaj firmy z szeroko pojętego sektora finansowego, która w strategii nie ma wpisane „digitalizacja”.

Andrzej Cwynar

Ja nikogo się nie boję! Choćby kredyt… to dostoję!

Stefek Burczymucha doprowadził nadmierną pewność siebie – i sztukę przekonywania do niej otoczenia – na prawdziwe wyżyny, ale życie okazało się bezlitosne.

Łukasz Piechowiak

Zrobiliśmy Panu test na przedsiębiorcę i niestety wynik był negatywny…

Celem testu ma być oddzielenie „zwykłych przedsiębiorców” od osób prowadzących działalność gospodarczą wystawiających jedną fakturę w miesiącu.