Partner serwisuVisa dla biznesu

Felietony


Felietony ekspertów związanych z branżą fintech, prawem, bankowością i technologiami. Ważny głos w dyskusji i inne spojrzenie na istotne tematy. Perspektywa, z której warto spojrzeć na dany problem.
Zastosowanie smart kontraktów
Adam Wawrzeńczyk
November 30, 2021, 11:34 AM

W efekcie coraz prężniej rozwijającej się technologii blockchain, pojawia się coraz szerszy wachlarz możliwości jej wykorzystania - chodzi m.in. o smart kontrakty.

Nowe regulacje dotyczące działalności w zakresie kryptowalut
Paweł Filipek
November 26, 2021, 12:10 PM

31 października 2021 roku weszły w życie nowe przepisy w zakresie funkcjonowania podmiotów z branży kryptowalut. W praktyce dotyczą przede wszystkim kantorów wymiany kryptowalut oraz giełd.

Sklep internetowy - jakich dokumentów potrzebujesz?
Adam Wawrzeńczyk
November 25, 2021, 10:13 AM

Z tego materiału dowiecie się, jakie dokumenty są konieczne po stronie założyciela sklepu internetowego, aby mógł on funkcjonować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Startupy wyłudzają pieniądze od VC
Szymon Janiak
November 17, 2021, 12:17 PM

Nieodkrytych historii jak stojącej właśnie przed sądem Elizabeth Holmes może być znacznie więcej niż przyszłoby zakładać.

Sklepy internetowe potrzebują środków na rozwój. Czy kredyt bankowy to jedyna opcja?
Jakub Pietraszek
October 25, 2021, 2:49 PM

Przedsiębiorstwa działające w e-commerce mają do wyboru szereg rynkowych opcji finansowania, większość z nich nie uwzględnia jednak specyfiki rynku, w tym nie zapewnia elastyczności spłaty.