Felietony
Do tej pory e-commerce rozwijał się w tempie niemal 20% rocznie, ale analizując obecne trendy, możemy być pewni, że wynik za 2020 rok będzie co najmniej dwukrotnie wyższy.
2020 rok był nie lada wyzwaniem. Z jednej strony konieczne było zapewnienie szerokiej oferty usług w kanałach zdalnych, a z drugiej – zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.
Myślę, że wielu z nas przekonało się, że sama technologia nie rozwiąże nam problemów w kraju. Społeczeństwo musi być świadome wyzwań, ale również być gotowe skorzystać z rozwiązań technologicznych.
Nie, nie napisałem tego tekstu po obejrzeniu filmu „Banksterzy”. Już wcześniej uwierzyłem, że roboty mogą i powinny zastąpić ludzi. Także w inwestowaniu.
W końcu doczekaliśmy się Rozporządzenia UE w sprawie crowdfundingu. Limit kwotowy zbiórek będzie podniesiony do 5 mln EUR.
Dlaczego tak słabo rozwijają nam się rozwiązania RegTech, czyli innowacje technologiczne pozwalające „uporać” się z obowiązkami prawnymi i regulacyjnymi?
Wsparcie rozwoju sektora fintechów stanowi, według Visa, istotny element budowania gospodarki cyfrowej opartej na łatwo dostępnych, innowacyjnych rozwiązaniach.
Lendtech to jeden z tych sektorów, który musi liczyć się z konsekwencjami osłabienia koniunktury gospodarczej, zmniejszonego popytu i rosnącej niepewności co do przyszłości wśród indywidualnych kredytobiorców.
Startup Ninja Lender wprowadza nowe reguły gry w sferze bankingu. Aktywnie rozwijamy się, by móc zaproponować Polakom dostęp do lepszych usług finansowych.
Minęły już dwa lata od czasu wprowadzenia RODO. Co udało nam się osiągnąć oraz jakie korzyści przyniosły nam te regulacje?
Nie ulega wątpliwości, że nawet i dobre regulacje, w wyniku zbyt restrykcyjnej wykładni, mogą okazać się barierą dla rozwoju we wdrażaniu technologii cloud computing.
Visa chętnie dzieli się swoimi wypracowanymi przez lata zasobami. Wspiera fintechy, oferując im gotowe narzędzia, ekspercki know-how, dedykowane konsultacje, a nawet wsparcie finansowe.
Wykorzystanie technik behawioralnych do identyfikacji lub uwierzytelniania osoby fizycznej bez wątpienia pozwala na przyśpieszenie i ułatwienie prowadzenia procesów biznesowych.
Technologia blockchain oraz jej zastosowanie w postaci chociażby kryptowalut, nie tylko zyskuje na popularności, ale również i dojrzewa do pełnienia znaczącej roli na globalnym rynku finansowym.
Pandemia COVID-19 zmieniła dotychczasowy model świadczenia pracy w wielu przedsiębiorstw branży fintech. Z jakimi prawnymi wyzwaniami się to wiąże?
Stan spowodowany koronawirusem specjaliści amerykańskiego banku inwestycyjnego porównują do tego, co stało się po atakach na World Trade Center w 2001 roku.
Co w tym roku było na językach występujących oraz uczestników lutowego Finovate Europe w Berlinie?
Coraz większa liczba podmiotów PISP lub AISP skłania się do refleksji nad tym, jak powinien wyglądać system AML w przypadku tych usług.
Nadal trzeba pracować i myśleć o stałych pozycjach w naszych wydatkach. Kredyty, rynek walutowy, gospodarka… Jak koronawirus wpływa na te aspekty?
Już 1 kwietnia drastycznej zmianie ulegnie polski rynek taxi. Nowa ustawa ma jednak pewne mankamenty.