Partner serwisuVisa dla biznesu

Felietony


Felietony ekspertów związanych z branżą fintech, prawem, bankowością i technologiami. Ważny głos w dyskusji i inne spojrzenie na istotne tematy. Perspektywa, z której warto spojrzeć na dany problem.
E-sport, a autorskie prawa majątkowe do gry
Grzegorz Latosek
28 lipca 2022, 10:43

Tematyka jest niezwykle ciekawa i zasługuje na dalsze rozważania w tej materii, w szczególności biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sceny e-sportowej.

Jak prace koncepcyjne pomagają tworzyć rewolucyjne aplikacje bankowe?
Konrad Dziejarski
28 czerwca 2022, 09:59

Ważne jest, aby stale ewoluujący cyfrowo użytkownicy otrzymywali narzędzia, które są przyjemne w użytkowaniu i dają im ułatwienia, jakich potrzebują – choć może nawet sobie z tego jeszcze nie zdają sprawy.

Gamedev a ochrona danych osobowych
Paweł Kaczmarek
24 czerwca 2022, 11:30

Jednym z dwóch obszarów objętych planem kontroli Prezesa UODO na 2022 r. w sektorze prywatnym są aplikacje mobilne. Niestety, niejednokrotnie twórcy gier nie zdają sobie sprawy jest przez nich przetwarzanych.

Klasyfikacja NFT jako waluty wirtualnej. Co warto wiedzieć?
Paweł Filipek
31 maja 2022, 09:56

W związku ze wzrostem popularności tokenów NFT (non-fungible token) istotna stała się ich kwalifikacja w świetle dotychczasowych uregulowań prawnych.

Na co czeka branża leasingowa? Kwalifikowany podpis elektroniczny to game changer
Bartłomiej Smoleń
20 maja 2022, 11:14

Mimo rosnącej popularności tej formy finansowania zakupów, wciąż około 70% ofert leasingowych zostaje – po stronie klienta końcowego – porzucanych i zapomnianych.