Najnowsze wiadomości ze świata Fintechu
Decyzja ta wskazuje, że TikTok przyspiesza wdrażanie rozwiązania na rynkach europejskich w obliczu potencjalnego zakazu działalności w USA.
Sora umożliwia tworzenie krótkich klipów o długości od pięciu do dwudziestu sekund w różnych rozdzielczościach i proporcjach.
Od 2022 roku wartość transferów pieniężnych z pomocą Revolut do Ukrainy przekroczyła 1 mld euro. Większość środków pochodziła z Polski.
YouTube rozwija projekt Playables od ponad roku. Na początku dostęp do gier był ograniczony wyłącznie dla użytkowników premium.
Firma, kojarzona głównie z usługami typu "pensja na życzenie", w I kwartale 2025 roku chce także zamknąć ostatnią rundę finansowania equity.
Amazon rozpoczyna testy usług q-commerce w Indiach. Amerykański gigant dostarczy artykuły spożywcze i inne produkty w 15 minut lub krócej.
Mają one zapewniać zwiększone bezpieczeństwo zakupów w sieci, szczególnie w przypadkach, gdy nie do końca możemy zweryfikować sprzedawcę.
Norweski Vipps jako pierwszy na świeci umożliwił swoim użytkownikom płacenie za pomocą iPhone'ów w sklepach stacjonarnych.
Dodatkowo wyszukiwanie produktów za pomocą zdjęć i wirtualne przymierzalnie, zyskują coraz większą popularność wśród polskich konsumentów.
mBank zapowiedział także udostępnienie własnego rozwiązania odroczonych płatności - od stycznia przyszłego roku.
Licencja bankowa da firmie możliwość konkurowania z lokalnymi instytucjami poprzez oferowanie szerszej gamy opcji kredytowych.
Teraz rodzice mogą założyć Konto Jakże Osobiste dzieciom w wieku od 7 do 12 lat, dając im możliwość korzystania z karty i aplikacji.
Pierwsze skorzystanie z usługi wpłaty pieniędzy wymaga zainstalowania na telefonie aplikacji PolCard Pay.
W skardze Apple zostało określone jako „panoptikon” – wszechwidzące oko, które śledzi działania pracowników w pracy i w ich prywatnym czasie.
Większość transakcji BLIKIEM odbywa się w sklepach online, ale rosnącą popularnością cieszą się również transakcje w placówkach stacjonarnych.
Microsoft stanął w obliczu pozwu zbiorowego w Wielkiej Brytanii, który oskarża firmę o stosowanie nieuczciwych praktyk wobec użytkowników.
Do tej pory infolinia banku obsługiwała dziennie około 400 zgłoszeń dotyczących odzyskiwania dostępu do bankowości.
Rodzice mogą zaprosić nastolatków do utworzenia specjalnego konta w aplikacji Uber, które umożliwia im samodzielne zamawianie przejazdów.
Dla dodatkowego ułatwienia, przy włączonej geolokalizacji, aplikacja podpowie, jaki bilet parkingowy kupić.
EBC przewiduje, że decyzja o przejściu do kolejnej fazy przygotowań zostanie podjęta dopiero pod koniec 2025 roku.
Wspomniana ustawa ma wejść w życie 1 kwietnia 2025 roku, pod warunkiem przyjęcia jej przez parlament.
Nadal mimo kilkunastu lat w obrocie nie ma on praktycznego zastosowania, z wyjątkiem tego, że rosnąca grupa osób uważa, że posiada on wysoką wartość.
Po podejściu do okienka oznaczonego logo FlixBusa klient określa cel podróży oraz datę. Płatności można dokonać gotówkowo lub bezgotówkowo.
Była to okazja dla liderów sektora, aby omówić przyszłość consumer finance, m.in. w kontekście zmieniających się regulacji i technologii.
W przeszłości zakup kryptowalut miał wymagać odwiedzania kilku platform i ponoszenia dodatkowych opłat.
2 grudnia 2024 roku w hotelu The Westin Warsaw odbyła się 16. edycja FinTech & InsurTech Digital Congress.
VeloBank wprowadza nowe funkcje - możliwość sprawdzenia tożsamości zdalnego konsultanta oraz uwierzytelnienie swojej tożsamości w aplikacji.
Projekt ten wprowadzi Metę do elitarnego grona, obok Google, który posiada już kilka tras światłowodowych na wyłączność.
Na X istnieją tysiące kont, które podszywają się pod osoby publiczne - od polityków, po sportowców i artystów, często w celach satyrycznych.
Wdrożenie oznacza, że klienci biznesowi ING nie muszą już zamawiać plastikowej karty - mogą zdecydować się tylko na tą wirtualną.
Słowacki oddział mBanku dołącza do grona uczestników Euro Express Elixir, stając się pierwszym zagranicznym bankiem współpracującym z KIR.
W ramach aplikacji e-kartoteka właściciele mieszkań będą mogli korzystać z nowej funkcjonalności wspierającej proces wynajmu.
Zmiana ma umożliwić PSP między innymi zwiększenie efektywności działania zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Klienci zyskali też dostęp do spersonalizowanej zakładki „Oferta”. Dodatkowo udostępniona została lista lokat w bardziej przejrzystym układzie.
Europejskie portfele tożsamości mają przypominać rozwiązanie dobrze znane w Polsce, czyli rządową aplikację mObywatel.
Automatyzacja operacji ma skracać czas wykonywania działań księgowych i minimalizować ryzyko popełnienia błędów.
Bianka to usługa inteligentnego formularza, która przeprowadza poszkodowanego przez proces zgłoszenia szkody, upraszczając tę czynność.
Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu elektroniczne wersje dokumentów zastąpią wersje papierowe, które dotychczas bank wysyłał klientom listownie.
Zakaz ma wejść w życie w listopadzie 2025 roku. Powodem są obawy, że social media negatywnie wpływają na samopoczucie dzieci.
Urząd zwraca uwagę, że tego typu usługi to kredyt i mogą one prowadzić do nadmiernego zadłużenia oraz wpłynąć na zdolność kredytową.
Polski rynek pożyczek pozabankowych w październiku b.r. odnotował wzrost w obu głównych segmentach produktowych: pożyczkach celowych oraz gotówkowych.
Według doniesień lokalnych serwisów, pieniądze zostały wyprowadzone we wrześniu na dwa konta w Japonii i Wielkiej Brytanii.
Singapurski fintech Partior ma wspierać międzybankowy system rozliczeniowy w ramach technologii blockchain.
Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji przedsiębiorcy zyskują możliwość wystawiania dokumentów sprzedaży za pomocą promptów głosowych.
Jeśli nie uda się pozyskać nowych funduszy, berlińska firma ma zostać wystawiona na sprzedaż. Jej wartość to około 1,6 mld EUR.
Finansowanie dostępne jest dla firm korzystających z bramki płatniczej PayU przez minimum 3 miesiące i spełniających wymogi dotyczące obrotu.
W Polsce spada bezrobocie, a waluta rosyjska wreszcie urealnia swój brak wartości.
Sektor finansowy musi dostosować się do zakazów, zwłaszcza związanych z manipulacją, czy zastosowaniem technik scoringowych.
Rząd planuje wprowadzenie kolejnych ulg dla przedsiębiorców, w tym pracę nad koncepcją dobrowolnego ZUS-u.
IBK Bank Polska ma być przede wszystkim bankiem korporacyjnym, skupionym na małych i średnich przedsiębiorstwach.