Ringier Axel Springer Media AG kupiło 78,99% akcji spółki MZN Property S.A., która jest właścicielem m.in. Morizon.pl oraz Lendi.pl – fintechu wyspecjalizowanego w pośrednictwie finansowym online.

W komunikacie czytamy, że przejęcie większościowego pakietu akcji MZN Property S.A jest kolejnym krokiem w rozszerzaniu działalności Ringier Axel Springer Media AG na polskim rynku. Wcześniej spółka stała się właścicielem Gratka.pl.

MZN Property to jeden z największych dostawców usług internetowych związanych z nieruchomościami w Polsce. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl z ponad 300 000 ogłoszeń i 1,3 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

W kwietniu 2016 r. Grupa została rozszerzona o FinPack – dostawcę innowacyjnych rozwiązań dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i indywidualnych klientów, znacznie ułatwiających i skracających procedurę wyboru i uzyskania kredytu hipotecznego. Na przełomie roku 2017 i 2018 Grupa uruchomiła kolejny projekt – Lendi – platformę dystrybucyjną dla kredytów hipotecznych i gotówkowych, jak również sieć franczyzową stacjonarnych ekspertów kredytowych.