Do pozyskanego właśnie dofinansowania dochodzi jeszcze między innymi wkład założycieli w wysokości ponad 600 tys. EUR. Kolejne 1,3 mln EUR Campiri pozyskało w formie finansowania dłużnego na zakup floty kilkudziesięciu samochodów.

Campiri z dofinansowaniem w kwocie 2,7 mln EUR

Głównymi inwestorami w Campiri są:

  • Rockaway Capital, mający w portfelu również m.in. czeskiego jednorożca Productboard czy działającą także w Polsce Invię,
  • grupa inwestycyjna Miton, przed laty inwestująca m.in. w największą grupę modową w Polsce – DOMODI,
  • Purple Ventures, wspierający kapitałowo takie spółki jak Vrgineers, Toroto, Tatum, Curfex czy Paypipes.

Pozyskane właśnie od tych inwestorów środki przeznaczone zostaną na wprowadzenie Campiri na nowe rynki, wzmocnienie zespołu i zakup nowych pojazdów. Obecnie dyrektorem generalnym spółki jest Lukáš Janoušek, który wcześniej jako udziałowiec i CMO, również w Polsce, rozwijał fintech Twisto.

Campiri zamknęło 2021 r. obrotami w wysokości 800 tys. EUR i zrealizowaniem ponad 5000 “noclegów na kółkach” – zarówno dzięki współpracy z właścicielami indywidualnymi, jak i wypożyczalniami. W tym roku celem jest poszerzenie oferty na wszystkich rynkach do 1200 pojazdów. Pomoże w tym m.in. własna flota kilkudziesięciu aut, która dzięki pozyskanemu kapitałowi ma być w dalszym ciągu rozbudowywana. Jednym z motorów napędowych wzrostu Campiri ma być jego rozwój na polskim rynku. W Polsce – gdzie Campiri działa od początku roku – dostępnych jest już ponad 100 kamperów.