Ailleron wykorzysta grafową strukturę danych ArangoDB w swoim rozwiązaniu AI Banking i zwiększy jakość modeli machine learnignowych oferowanych branży finansowej głównie w Europie i Azji.

Ailleron i Arango DB łączą siły

– ArangoDB zapewnia grafowy model danych w ramach wielu innych modeli przechowywania danych. Dzięki tej technologii możemy w Ailleron rozwijać produkty i usługi związane z AI Banking takie jak Data Platform, modele Machine Learning, zarządzanie finansami osobistymi klientów banków i tzw. 360stopniowe spojrzenie na doświadczenia klienta instytucji finansowej. To pozwala na zidentyfikowanie najistotniejszych punktów styku między danymi pozyskanymi z różnych źródeł czy kanałów komunikacji – mówi Maciej Kasprzak, General Manager Ailleron.

Komercjalizacja i rozwój podejścia opartego na wielu modelach danych oraz skalowalnej analityce grafowej pozwoli instytucjom finansowym, w tym bankom, na wykorzystanie zaawansowanej analityki i uczenia maszynowego w czasie rzeczywistym do obsługi, pozyskiwania i utrzymywania klientów.

ArangoDB oferuje technologię natywnej, wielomodelowej bazy danych typu open-source dla złożonych operacji uczenia maszynowego. Ailleron zintegrował tę technologię z AI Banking, tworząc innowacyjne i kompleksowe rozwiązanie, które pomaga bankom komunikować się z klientami oraz płynnie i efektywnie zwiększać ich zaangażowanie w kanałach cyfrowych – czytamy w komunikacie.