Apka ZEN jest w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services, dzięki czemu mogą z niej skorzystać zarówno użytkownicy starszych modeli smartfonów, opartych o Google Mobile Services, jak i najnowszych urządzeń marki z Huawei Mobile Services. Dotyczy to m.in. modelu Huawei Mate 40 Pro, telefonów z serii P40, z serii Y – Y6p i Y5p, Huawei Mate 30 Pro i składanego smartfona Mate Xs.

Aplikację ZEN można pobrać z Huawei AppGallery

– Wiemy jak dużą popularnością cieszą się urządzenia marki Huawei – według statystyk jest to drugi najchętniej wybierany model telefonu w Polsce, a trzeci przez konsumenta w Europie. Wielokrotnie spotykaliśmy się też z pytaniami, kiedy nasza aplikacja będzie dostępna w AppGallery – komentuje Michał Bogusławski, Commercial Director w ZEN.

Zakres dostępnych funkcjonalności jest identyczny jak w aplikacji dla standardowych telefonów z system Android, z wyłączeniem funkcjonalności świadczonych przez Google – takich jak dodawanie karty płatniczej do Google Pay czy doładowanie Google Wallet.

Od końcówki marca klienci ZEN mogą już korzystać z kont z polskimi numerami IBAN. Rachunki obsługuje Alior Bank, a można je zasilać między innymi za pomocą BLIKA, kart płatniczych i przelewów Elixir. Tym samym fintech wykorzystał lukę powstałą po utracie polskich IBAN przez Revoluta.

/RT