Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Fintech Brunch: Program & prelegenci
June 18, 2021, 11:24 AM

Tematami przewodnimi wydarzenia będą technologie finansowe, govtech, bankowość oraz HR. Zapraszamy do zapoznania się z agendą i odebrania kodu rabatowego.

Inspirujące prelekcje i wyjątkowi goście. Fintech Brunch #5 już 22 czerwca [Podcast]
June 17, 2021, 9:28 AM

Co wydarzy się w trakcie piątej edycji Fintech Brunch? Jakich gości możemy się spodziewać? Rozmowa z Magdaleną Marciniak, dyrektorką zarządzająca Fintek.pl i Rafałem Tomkowiczem ze Sfery Finansów.

Fintech ZEN wprowadza dodatkowe opłaty. Chodzi o wymiany walut, przelewy i wypłaty z bankomatów
June 10, 2021, 11:35 AM

Fintech będzie pobierał opłaty za przekroczenie limitów. Do tej pory takie prowizje nie były naliczane. 

To Facebook pchnął banki centralne w kierunku rozwoju CBDC?
June 9, 2021, 11:27 AM

Na ten temat w trakcie IX Cashless Congress rozmawiali Karolina Marzantowicz z A4BEE Architects for Business, Grzegorz Pawlicki z PKO BP i Marcin Zarakowski z Bitcoin Association.

Czas na brunch...Fintech Brunch. Co nas czeka 22 czerwca i co szykuje Fintek.pl [Podcast]
June 9, 2021, 9:57 AM

Redaktor naczelny Fintek.pl Łukasz Piechowiak rozmawiał z Magdaleną Marciniak, managing director Fintek.pl i Rafałem Tomaszewskim, zastępcą redaktora naczelnego.