Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Podsumowanie Europejskiego Kongresu Finansowego
September 23, 2021, 4:48 PM

W dniach 13-15 września w Sopocie odbyła się XI edycja Europejskiego Kongresu Finansowego, jednego z największych kongresów gospodarczych.

Temenos, Vodeno i Aion Bank ogłosiły współpracę strategiczną
September 23, 2021, 1:04 PM

Partnerstwo umożliwi oferowanie klientom cyfrowych usług bankowych. Celem współpracy jest usprawnienie wdrażania rozwiązań związanych z banking as a service (BaaS) w Europie.

Nowa wersja aplikacji PayPal
September 22, 2021, 11:01 AM

Aplikacja PayPal w nowej odsłonie ma ułatwić klientom zarządzanie płatnościami.

JP Morgan Chase uruchamia cyfrowy bank w Wielkiej Brytanii
September 21, 2021, 6:44 PM

Brytyjczycy mogą się już rejestrować i pobierać aplikację. Założenie konta ma zajmować zaledwie kilka minut. Docelowo Chase chce zaoferować także produkty kredytowe.

O millenialsach i postmillenialsach na rynku FinTech [PODCAST]
September 17, 2021, 11:50 AM

Wchodzący na rynek millenialsi oraz generacja Z zmienią sposób funkcjonowania branży fintech - w najnowszym podcasćie opowiada Jarosław Furmaniak, kierownik departamentu operacji i rozwoju w Erif.