Fintech

Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona – w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.

Revolut uruchamia nową usługę, która ułatwi oszczędzanie

6 godzin temu Fintek
Revolut ogłosił uruchomienie Group Vaults, łatwego sposobu na wspólne oszczędzanie ze znajomymi, współlokatorami lub rodziną na z góry ustalone cele.
#Fintech#Revolut

„Zaklinacze słonia, czyli o współpracy startupu z bankiem” – wyjątkowa publikacja Banku BNP Paribas

20 godzin temu Fintek
BNP Paribas przygotował poradnik o współpracy startupu fintech z Bankiem. Partnerami publikacji są: Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka; Impact oraz Fintek.
#BNP Paribas#Fintech#Start up

Tylko co drugi pracujący programista ma wyższe wykształcenie techniczne

2 dni temu Fintek
Do czerwca 2019 r. firmy z branży IT chcą zatrudnić 6 tys. osób. Prawdopodobieństwo, że będą to specjaliści z dyplomami uczelni technicznych jest znikome.
#Fintech#Technologie

W ciągu 5 lat z rynku zniknie co dziesiąty bank

2 dni temu Łukasz Piechowiak
A.T. Kearney prognozuje, że do 2023 roku z mapy europejskiego rynku finansowego zniknie ok. 10% obecnie działających banków. O sprawie napisał serwis Finextra.
#BankTech#Fintech

Edenred uruchomił Apple Pay w Polsce

2 dni temu Fintek
Znany wystawca kart przedpłaconych poinformował, że wprowadził Apple Pay. Dzięki wdrożeniu użytkownicy kart przedpłaconych Edendred mogą płacić iPhonem.
#Apple Pay#Fintech

Hulajnogi Quick wybrały Straal

2 dni temu Fintek
Nowy gracz na rynku elektrycznych jednośladów do realizacji płatności wykorzysta z bramki płatniczej dostarczonej przez Straal.
#Elektromobilność#Fintech

Średnia pensja w Polsce wzrosła do 5186 zł brutto

2 dni temu Łukasz Piechowiak
Z kwietniowych danych GUS wynika, że przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5186,12 zł. To o 360 zł więcej niż rok temu.
#Fintech

Hop.City znalazło sposób na źle zaparkowane hulajnogi

2 dni temu Fintek
Czy problem źle zaparkowanych pojazdów sharingowych – hulajnóg, skuterów czy samochodów może odejść w zapomnienie? Polski startup znalazł rozwiązanie.
#Elektromobilność#Fintech

Evarvest pozwoli na handel akcjami z całego świata

2 dni temu Fintek
Evarvest to start-up z siedzibą w Wilnie, który już w II połowie 2019 roku umożliwi użytkownikom zakup akcji z giełd papierów wartościowych z całego świata.
#Fintech

Lumi dołączyło do klientów Autenti

3 dni temu Fintek
Lumi - marka stworzona przez Polską Grupę Energetyczną, dołączyła do platformy Autenti. Klienci Lumi mogą zawrzeć umowy na dostawę prądu całkowicie online.
#Fintech

Na świecie spadła liczba bankomatów

3 dni temu Łukasz Piechowiak
Z danych Retail Banking Research wynika, że liczba bankomatów na świecie w 2018 roku zmalała o 1%. To skutek wzrostu popularności rozwiązań fintech.
#Fintech

Google odcina Huawei od Androida

3 dni temu Łukasz Piechowiak
Google odcina Huawei od dostępu do Androida, ale firma wciąż ma dostęp do zasobów open source. To potężny cios dla chińskiego giganta.
#Fintech#Smartfony

Impact’19 – tu spotkasz liderów światowych innowacji

6 dni temu Fintek
21 maja w Krakowie rozpocznie się Impact'19. Na wydarzeniu uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktualnymi informacjami na temat rozwoju cyfrowej gospodarki.
#Fintech

Facebook Bank vs Google Bank. Co byś wybrał?

6 dni temu Rafał Tomaszewski
Jeśli mielibyście wybór, to wybralibyście Google Bank, czy Facebook Bank? A może żaden? Giganci technologiczni są już o krok od oferowania usług bankowych.
#Fintech#GAFA

Asystent Google wesprze uczestników na Impact’19

7 dni temu Fintek
Asystent Google w języku polskim będzie pomagał podczas międzynarodowego wydarzenia biznesowego - Impact’19.
#Fintech#Google

Kariera w sektorze fintech. Dobre pensje, ale brak stabilności?

1 tydzień temu Rafał Tomaszewski
Fintechy konkurują z bankami i korporacjami, więc siłą rzeczy muszą oferować konkurencyjne wynagrodzenia, ale nie ukrywajmy – w bankach zarabia się lepiej.
#Fintech