Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Przelewy ekspresowe nie zwalniają tempa. Najnowsze dane KIR
12 sierpnia 2022, 09:38

KIR podaje, że liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych, w stosunku do lipca 2021 r. wzrosła o 82 proc., a wartość o 48 proc.

Promocja na Cinkciarz.pl. Darmowe przekazy pieniężne z USA do Europy
10 sierpnia 2022, 11:19

Dzięki współpracy Conotoxia Inc. i Trustly można szybko i bezpieczne przesyłać pieniądze z USA do Europy bezpośrednio z konta bankowego.

Jak fintech Kontomatik wykorzystuje open banking? [Podcast]
9 sierpnia 2022, 10:57

Zapraszamy na rozmowę z Rafałem Nowickim, data scientist w firmie Kontomatik. Mówiliśmy dużo o scoringu kredytowym, wykorzystaniu danych bankowych oraz możliwościach jakie tego typu dane oferują.

Charytatywny startup Lalafo wkracza do Polski
8 sierpnia 2022, 13:58

Dotychczas Lalafo działało jak Vinted czy OLX. Firma przyjęła teraz nowy model pozyskiwania przedmiotów. Od teraz można zbiorczo spakować nieużywane rzeczy, a paczkę wysłać bezpośrednio do magazynu Lalafo.

Cloud Technologies złożyło do KNF prospekt w związku z zamiarem przejścia na główny rynek GPW
8 sierpnia 2022, 11:40

Firma spodziewa się wzrostu płynności akcji oraz zainteresowania spółką ze strony inwestorów instytucjonalnych oraz inwestorów zagranicznych.