Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Kluczowe regulacje dla branży FinTech w centrum uwagi
1 grudnia 2022, 11:18

DORA, MiCA, rewizja PSD2, ustawa antylichwiarska oraz ustawa crowdfundingowa - tym zagadnieniom poświęcony był jeden z paneli dyskusyjnych podczas Fintech Summit Poland 2022.

Web Summit 2022 oczami uczestnika [Wideo]
30 listopada 2022, 15:16

Niedawno odbyła się jedna z największych konferencji technologicznych - Web Summit. Wrażeniami z tego wydarzenia podzielił się Paweł Łopatka, Executive & Technology Advisor.

Ostatnie chwile na dołączenie do Kongresu Cyfrowa Transformacja w Biznesie
29 listopada 2022, 15:08

30 listopada br. odbędzie się konferencja online, podczas której zostaną przedstawione najnowsze trendy w zakresie cyfrowej transformacji.

TransactionLink dostarczy usługi otwartej bankowości spółce Aasa Polska 
29 listopada 2022, 13:50

Polski fintech TransactionLink nawiązał współpracę z Aasa Polska. W jej ramach będzie weryfikować dane i oceniać zdolność kredytową klientów spółki.

PragmaGO uruchamia finansowanie faktur dla przewoźników Teleroute
29 listopada 2022, 11:48

Przewoźnicy korzystający z giełdy transportowej Teleroute otrzymali dostęp do finansowania faktur FastPayment. Nową usługę obsługuje fintech PragmaGO.