Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Rusza Sandbox Blockchain 2.0. Pojawiło się w nim kilka nowości
27 maja 2022, 11:49

W 2022 roku do dyspozycji firm testujących oddano między innymi środowisko oparte na architekturze HLF (Hyperledger Fabric) zaktualizowanej do wersji 2.2.

Aion Bank podnosi promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych nawet do 4%
26 maja 2022, 12:01

Korzystniejsze warunki będą dostępne dla obecnych i nowych klientów planów Light 3%, Smart 3,5% oraz All-Inclusive 4% w skali roku, bez limitów kwotowych.

O bezpieczeństwie, sankcjach i etyce AI na rynku finansowym słów kilka
25 maja 2022, 18:28

Wspólnie z UKNF, UW oraz Fundacją FinTech Poland zapraszamy na kolejną konferencję naukową łączącą merytorycznie obszary prawa, nadzoru, nauki i biznesu.

Revolut Business udostępnia nową funkcję zarządzania wydatkami służbowymi
25 maja 2022, 14:45

Spend Management pozwala na ścisłą kontrolę wydatków realizowanych z poszczególnych kart, a także bezpłatne generowanie nielimitowanej liczby kart firmowych.

Booksy wkracza do autoryzowanych serwisów samochodowych Inchape
23 maja 2022, 16:09

Aplikacja pozwala na rezerwację tereminu we wszystkich lokalizacjach Inchcape, czyli Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu.