Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Kilka słów o trendach na rynku pożyczkowym. Co planuje Loando Group? [Wideo]
December 2, 2021, 5:40 PM

Izabela Kozakiewicz rozmawia z Maciejem Suwikiem, co-founderem Loando Group. O trendach na rynku pożyczkowym i o nowym projekcie firmy.

Poznaliśmy zwycięzców CEE SME Banking Awards 2021
December 1, 2021, 2:39 PM

SME Banking Club przyznał nagrody w czterech głównych kategoriach. Nominowani zostali wyłonieni na podstawie badań i rankingów obejmujących firmy z regionu CEE.

Waluta cyfrowa. Jak będzie wyglądać przyszłość pieniądza?
December 1, 2021, 12:11 PM

Kolejne banki centralne rozpoczynają prace nad wdrożeniem cyfrowej wersji gotówki, a uczestniczą w nich również firmy z rynku płatniczego – takie jak Visa.

Booksy przejmuje Kiute. Rozpoczyna podbój francuskiego rynku rezerwacji online
December 1, 2021, 9:59 AM

Jest to kolejna akwizycja dokona przez Booksy w ostatnich latach, wcześniej firma przejęła m.in. amerykańskich konkurentów – GoPanache oraz Genbook.

Product development w branży FinTech. O współpracy Santander Leasing i Ailleron [Podcast]
November 30, 2021, 11:16 AM

Rozmowa z Patrycją Leszek-Królikowską, General Manager UX Lab w Ailleron oraz Pawłem Krasuskim, Executive Sales Director w LeaseTech Ailleron.