Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Biometria w moskiewskim metrze. Za przejazd zapłacisz twarzą
August 2, 2021, 2:21 PM

Obecnie trwa kluczowa faza pilotażu, czyli ta uwzględniająca pasażerów. Już wcześniej z Face Pay korzystali pracownicy metra, którzy dzięki technologii rozpoznawania twarzy przeszli przez bramki ponad 1 mln razy.

Podyplomowe studia FinTech na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
July 30, 2021, 11:06 AM

Wcześniej podobne kierunki pojawiły się na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Potencjał w rozwiązaniach fintechowych, które celują w e-commerce [WYWIAD]
July 28, 2021, 4:21 PM

E-commerce to jeden z najgorętszych tematów, który urósł na kolejnych falach pandemii. Dzięki rozwojowi sprzedaży online, w blasku fleszy znalazły się także fintechy.

Fintech Cashy pozyskał 2 mln złotych od 4growth
July 28, 2021, 1:49 PM

Cashy jest dostawcą rozwiązania B2B usprawniającego zarządzanie relacjami finansowymi z dostawcami. Fintech powstał w 2018 roku.

Thales wdraża pierwszą bezstykową biometryczną kartę płatniczą
July 28, 2021, 12:05 PM

W razie zagubienia karty lub jej kradzieży będzie bezużyteczna bez odcisku palca właściciela przy uwierzytelnianiu transakcji zbliżeniowej.