W 2022 roku Bank Pekao pozyskał ponad 100 tys. nowych kont na selfie, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. Ponad połowa, bo aż 54% rachunków online zakładanych jest przez osoby młode w wieku 18-26 lat, które chętnie korzystają z aplikacji mobilnych. Młodzi do 26 lat w Pekao po pierwsze korzystają bezwarunkowo bezpłatnie z Konta Przekorzystnego, karty i wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Po drugie – zyskują nagrody za założenie konta na selfie. Aby to zrobić wystarczy ściągnąć aplikację PeoPay na swojego smartfona.

Nowa promocja Banku Pekao, Visy i Żabki

Teraz Bank Pekao ruszył z promocją „Przekorzystnie z kartą Visa”, organizowaną z dostawcą usług płatniczych Visa oraz siecią sklepów Żabka.

Aby przystąpić do akcji należy założyć flagowy produkt Banku Pekao – Konto Przekorzystne – z kartą  debetową Visa i podpisać umowę o bankowość elektroniczną Pekao24, w tym aplikację PeoPay, a następnie zalogować się do tych kanałów zdalnych. Tyle wystarczy, aby zgarnąć 50 zł od Banku Pekao i bon na 50 zł do Żabki. Liczba bonów jest ograniczona.

Osoby, które chcą w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje promocja, mogą zyskać kolejne 150 zł. W każdym z trzech miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym zostało założone Konto Przekorzystne, należy wykonać co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą Visa. Kwota 50 zł wpłynie na rachunek co miesiąc, termin zależy od dnia przystąpienia do promocji.

Do promocji „Przekorzystnie z kartą Visa” można przystąpić od 16 marca do 15 maja 2023 roku. Mogą wziąć w niej udział osoby, które w terminie od 1 stycznia 2021 do 15 marca 2023 roku nie były posiadaczami ani współposiadaczami konta osobistego w Banku Pekao S.A.