W komunikacie czytamy, że dla zalogowanego klienta cały proces zajmie tylko 5 kroków. Decyzja kredytowa jest podejmowana automatycznie w kilka minut. Podpisanie umowy odbywa się online, dzięki czemu klient nie musi odwiedzać oddziału bankowego. Oferta cenowa ma być konfigurowana indywidualnie przez każdy bank spółdzielczy. Maksymalna kwota kredytu to 15 tys. PLN, z okresem spłaty do 60 miesięcy.

Kredyty online dostępne dla banków spółdzielczych SGB

Wdrożenia usługi w wybranych bankach spółdzielczych SGB są już w toku, a kolejne są planowane w najbliższych miesiącach.

W ostatnich latach banki spółdzielcze zaczęły korzystać z wielu nowoczesnych rozwiązań, takich jak płatności mobilne, aplikacja SGB Mobile, przelewy na telefon BLIK, identyfikacja elektroniczna SGB ID, konto na selfie czy wsparcie programów rządowych 500+, 300+, RKO czy PFR. Teraz przyszedł czas na w pełni zdalny proces udzielania kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych. Działa on zarówno w kanałach zdalnych (bankowość internetowa i mobilna), jak i stacjonarnie w oddziałach banków.

Rozwiązanie jest dostępne dla banków spółdzielczych, które korzystają ze zrzeszeniowego systemu SGB. Proces opiera się na nowym module kredytu gotówkowego w systemie Platforma SGB, który współpracuje z bankowością internetową SGB24 i aplikacją SGB Mobile – czytamy w komunikacie.

Na marginesie warto przypomnieć, że pod koniec zeszłego roku aplikacja SGB Mobile przykuła uwagę w Australii i Nowej Zelandii – chodzi o grupę bankową ANZ. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się moduł pozwalający na zarządzanie subskrypcjami w bankowej aplikacji mobilnej.