Narodowy przewoźnik stawia na rozwój kanałów sprzedaży w trybie agencyjnym w ramach ujednoliconych warunków handlowych. Po sukcesie, jaki przyniosło wprowadzenie biletów PKP Intercity na platformy takie jak m.in. Koleo, SkyCash czy e-podróżnik.pl, przyszedł czas na rozszerzenie sieci o kolejnych partnerów.

Infobus to czeska firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Pośredniczy w sprzedaży biletów kolejowych, lotniczych i autobusowych. Posiada dwie własne platformy – stronę internetową oraz aplikację dostępną na urządzeniach mobilnych z systemem IOS oraz Android. Infobus to marka obecna na wielu europejskich rynkach. W niedalekiej przyszłości za bilety na przejazd z PKP Intercity na platformach Infobus będzie można płacić również w zagranicznych walutach.

Kolejnym partnerem, z którym PKP Intercity nawiązało współpracę w trybie agencyjnym jest  eTravel, specjalizujący się w kompleksowej obsłudze podróży służbowych. W ramach platform spółki możliwy jest zakup biletów na transport kolejowy i lotniczy oraz rezerwacja miejsc w hotelach. Dzięki współpracy eTravel z PKP Intercity pasażerowie będą mogli trzymać swoje bilety i rezerwacje w jednym miejscu, co znacznie ułatwi podróże. Bilety na przejazd z narodowym przewoźnikiem będą dostępne na stronach lataj.pl oraz hotele.pl.