Płatności
Co-brandowe karty Revolut NBA są dostępne dla klientów Revolut w Wielkiej Brytanii oraz większości krajów regionu EOG, także w Polsce.
Podczas zakupów online klient podaje jedynie numer telefonu, a płatność zatwierdza na smartfonie, w aplikacji.
Klient nie musi aktywować oferty przed zakupem – wystarczy, że zapłaci kartą Visa, wydaną przez ING, także przy użyciu telefonu lub zegarka.
Młodzi klienci wybierają płatności bezgotówkowe m.in. dlatego, że dzięki temu mogą zapłacić za zakupy w kasie samoobsługowej.
Alior Bank pozazdrościł konkurencji i wprowadził do swojej oferty obrączki płatnicze. Bank nawiązał w tym celu współpracę z firmą Tapster.
Sieć sklepów Żabka oraz epay, dział Euronet odpowiedzialny za dystrybucję produktów przedpłaconych, nawiązały współpracę.
EPI, wspierana przez europejskie banki, w ubiegłym roku zaprezentowała portfel cyfrowy Wero. Z kolei do EuroPA niedawno dołączył BLIK.
Kupując pakiety można płacić za pomocą BLIKA, kart Mastercard i Visa, Google Pay i Apple Pay, PayU, Tpay czy płatności odroczonych PayPo.
Jednorazowo można wypłacić dowolną kwotę (w zależności od ilości gotówki dostępnej w kasie), jednak nie większą niż 1000 zł.
Aby skorzystać z usługi należy pobrać aplikację PolCard Pay, z którą trzeba powiązać kartę płatniczą i która służy do weryfikacji tożsamości.
Nowa karta to element strategii Coinbase mającej na celu dywersyfikację przychodów poza działalność w roli giełdy kryptowalut.
Wcześniej odroczone płatności od szwedzkiego fintechu wdrożono dla klientów AliExpress w Niemczech, Holandii, Austrii, czy Finlandii.
Wystarczy zeskanować wzrokiem kod QR u sprzedawcy, wypowiedzieć hasło i potwierdzić transakcję – wszystko ma zająć kilka sekund.
Kwotą do zapłaty zostanie obciążona karta debetowa lub kredytowa (Visa albo Mastercard) wskazana w profilu użytkownika.
System rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu.
Użytkownicy mogą płacić automatycznie za przejazdy autostradami i kupować winiety cyfrowe bez konieczności dodawania danych swojej karty.
Rozwiązanie ma łączyć w sobie funkcjonalność tradycyjnych terminali płatniczych z systemem Android z możliwościami tego ekosystemu.
Płatności za polisę będą automatycznie inicjowane przez Allianz, a pobrane zostaną po potwierdzeniu przez klienta w aplikacji bankowej.
Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą opłacać subskrypcje i rachunki. Bez konieczności każdorazowego akceptowania transakcji.
Usługa ma ułatwiać opłacanie cyklicznych zobowiązań, takich jak abonamenty, subskrypcje czy rachunki.
Użytkownicy będą mogli teraz wyszukiwać, rezerwować i opłacić noclegi bezpośrednio w aplikacji PayPal.
Drugim aspektem wspomnianej ustawy jest zakaz wykorzystywania historii kredytowej przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu.
Revolut oficjalnie dołączył do grona członków EPI. Ważnym elementem tej współpracy ma być integracja z cyfrowym portfelem Wero.
Coraz powszechniejsze wykorzystanie kas samoobsługowych rodzi pytania o równość w dostępie do różnych form płatności.
Pozwala na płacenie w Polsce i za granicą – bez prowizji za przewalutowanie i opłat za wypłatę gotówki w zagranicznych bankomatach.
Specjalny skaner funkcjonuje podobnie jak terminal płatniczy. W przypadku HandGo przykładamy jednak dłoń, a nie kartę czy telefon.
mBank wprowadza nowe pierścienie płatnicze we współpracy z Mastercard i Wearpay. Pierścień wystarczy raz połączyć z aplikacją bankową.
Choć na polskim rynku rozwijają się alternatywne metody płatności, to fizyczna karta pozostaje tą najczęściej wybieraną przez respondentów.
Dodatkowo, zgodnie z wynikami badania Adyen, 52 proc. polskich klientów rezygnuje z zakupów, jeśli nie ma dostępu do preferowanej metody płatności.
Stefan Batory liczy, że w ciągu najbliższych czterech–pięciu lat przychody z płatności mogą dorównać tym z subskrypcji.
Dzięki temu biznesy z subskrypcją Booksy mogą przyjmować płatności zbliżeniowe telefonem, bez konieczności posiadania terminala.
Według badania Visa 88% Polaków robiących zakupy w sieci jest gotowych zmienić metodę płatności, o ile nowa zapewni im wyższą ochronę.
Portfel Curve łączy wszystkie karty klienta w jedną. Użytkownicy mogą wybrać, który „plastik” chcą obciążyć przy danej transakcji kartą Curve.
Wartość aktywów cyfrowych jest natychmiast przeliczana na reale brazylijskie, a transakcje mają być realizowane w ciągu kilku sekund.
Użytkownicy zobaczą teraz komunikat „Sprawdź, czy to Ty”, który wymusza zastosowanie jednej z metod uwierzytelniania.
Tablice rejestracyjne są odczytywane automatycznie, a opłata pobierana jest z konta wskazanego w aplikacji.
Riksbank chce między innymi wprowadzić obowiązek przyjmowania gotówki przy sprzedaży podstawowych towarów.
Nowelizacja ustawy zakłada między innymi obowiązek przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej przed udzieleniem finansowania.
"Mamy gotowe rozwiązania, doświadczenie i zaufanie milionów użytkowników" - mówił na Impact'25 Dariusz Mazurkiewicz, prezes BLIKA.
To rozwiązanie BNPL dla firm działa zarówno w e-commerce, jak i w stacjonarnych sklepach i punktach usługowych.
Rozwiązanie pozwala zarządzać cyklicznymi opłatami w aplikacji jak np. za subskrypcje czy abonamenty.
Rozwiązania zrzeszone w EuroPA skupiają już przeszło 50 mln użytkowników i ponad 180 instytucji finansowych.
Teraz we wszystkich sklepach Żabka można już płacić kartami Edenred - czyli wydawcy kart przedpłaconych.
Dodatkowo BLIK zbliżeniowy coraz częściej wykorzystywany jest poza granicami kraju. Takie transakcje zarejestrowano już w 161 państwach.
Sprzedawcy korzystający z platformy Shoper zyskają dostęp do terminali płatniczych, dzięki którym będą mogli realizować sprzedaż stacjonarną.
Za pomocą bramki będzie możno dokonywać płatności takimi metodami jak karty płatnicze, BLIK, pay-by-linki, czy Google Pay i Apple Pay.
Model pozwala użytkownikom Binance Pay opłacać prawie każdy element ich podróży do Bhutanu za pomocą obsługiwanych kryptowalut.
Polska jest pierwszym krajem na świecie, gdzie Revolut udostępnił taką usługę. Funkcja jest już dostępna w ponad 50 miastach nad Wisłą.
Klienci będą mogli płacić w fizycznych sklepach za pomocą smartfona, a także rozkładać płatności na raty.
Gminy będą mogły zainstalować tak zwane butelkomaty, z wypłatą kaucji bezpośrednio na kartę płatniczą.

