BeloudGG jest jednym z organizatorów turniejów e-sportowych dla amatorów i półprofesjonalistów. Współpracując z Almoust Famous, przeprowadzą oni serię 7 turniejów. Zawodnicy mogą się zmierzyć w różnych tytułach m.in. CS:GO, VALORANT, TFT, World of Tanks, czy Starcraft. Ma to zagwarantować dotarcie do szerokiego grona graczy.

BLIK tworzy dedykowany system płatności

Dwa pierwsze turnieje w VALORANT oraz TFT  już się odbyły. Eventy miały miejsce pod koniec stycznia i lutego. Wzięło w nich udział ponad 670 graczy. Widowisko wygenerowało blisko 200 tys. wyświetleń na żywo oraz ponad 4 mln wejść w social mediach.

— Turnieje dla amatorów i półprofesjonalistów są jednym z wielu wymiarów aktywności BLIKA w 2022 roku. Gaming to świat pozytywnych emocji, cieszymy się, że możemy te emocje wspierać  – mówi Krzysztof Ziewiec z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

W dniach 7-13 marca będzie można śledzić zmagania najlepszych zawodników StarCraft 2 w Polsce. BLIK będzie obecny w mediach społecznościowych na profilach beloudGG. Oznacza to pojawianie się na kanałach influencerów współpracujących z beloud jak i podczas transmisji prowadzonej z ich warszawskiego studia.

— Wspólnie z organizatorami stworzyliśmy dedykowany mechanizm na potrzeby eventu. Ma on zachęcać użytkowników do zapisów do rywalizacji poprzez wykonanie przelewu na telefon BLIKiem o wartości 1 zł. Dzięki temu, wraz z liczbą zgłoszeń rośnie podstawowa pula nagród. — dodaje Tomasz Przeździecki, CEO spółki _game changer, która realizuje projekt dla BLIKA.

Mecze utalentowanych polskich zawodników będzie można obejrzeć na kanale beloudGG na platformie Twitch. Dla najlepszych z nich przewidziane są nagrody pamiątkowe. Będą to zestawy sprzętu oraz pamiątkowe statuetki, które wręczą komentatorzy występując w merchandisingu przygotowanym specjalnie na potrzeby turniejów.