Pieniądze można wpłacać przelewem na telefon BLIK, na numer + 48 882 08 88 90.  Trafią one na konto Stowarzyszenia Polskiego Związku Głuchych  – Oddział Mazowiecki. W ten sposób społeczność otrzyma wsparcie niezbędne do realizowania kreatywnych projektów. Co ważne – akcja ma charakter bezterminowy. Oznacza to, że pieniądze będzie można przekazywać przelewem na telefon BLIK również w przyszłości.

BLIK stworzy znak marki w języku migowym

BLIK jako pierwsza firma w Polsce organizuje konkurs na znak marki w języku migowym. Zadanie polega na nagraniu krótkiego filmiku z propozycją indentyfikatora, który będzie pełnił funkcję logo. Celem konkursu jest ułatwienie osobom niesłyszącym korzystanie z BLIKA na co dzień.

Jest to również mały krok w walce z ograniczeniami, z jakimi borykają się osoby niesłyszące. Dla autora najlepszego znaku przewidziano nagrodę 5 000 zł. Akcja odbywa się w mediach społecznościowych i potrwa do 9 grudnia bieżącego roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na profilu Facebookowym BLIKA.

– Misją BLIKA jest ułatwianie życia absolutnie wszystkim. Głusi, pomimo swoich ograniczeń powinni móc funkcjonować normalnie, w każdym aspekcie codziennego życia. Dlatego chętnie zorganizowaliśmy konkurs, który może pomóc zmienić dostępność BLIKA dla wszystkich. Challenge polegający na wymyśleniu znaku naszej marki w Polskim Języku Migowym spotkał się z dużym zainteresowaniem osób migających – mówi Krzysztof Ziewiec, dyrektor marketingu i PR, BLIK.