– Na pewno wielu z nas ma w swojej garderobie ubrania i obuwie, których już nie nosi. Dzięki inicjatywie EKOzwroty można teraz przekazać te rzeczy do ponownego wykorzystania. Po odpowiednim przygotowaniu trafią one do potrzebujących, zostaną ponownie wprowadzone do obiegu lub przetworzone na półprodukty do kolejnych rzeczy. Akcja ma na celu minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko i ograniczenie liczby sztuk odzieży trafiających na śmietniki – mówi Dominika Żak, Prezeska Zarządu DeeZee.

DeeZee dołącza do akcji EkoZwroty od InPost

Od dziś, każdy, kto włączy się do akcji, oddając w niej buty dowolnej marki, otrzyma drogą SMS jednorazowy kod zniżkowy upoważniający do 10% rabatu na zakupy na ccc.eu i 15% na wybrane modele na deezee.pl.

Wystarczy wykonać trzy kroki. Wejść na stronę: www.inpost.pl/ekozwroty i wypełnić formularz. Na paczce, bez zbędnego drukowania etykiet, wpisać jej numer, a na koniec, zupełnie bezpłatnie nadać ją w dowolnym paczkomacie.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu InPost wspólnie z Modivo (marka z grupy CCC) wprowadzili na rynek opakowania wielokrotnego użytku. Dokonując zakupu i wybierając paczkomaty klient będzie miał opcję wyboru opakowania zwrotnego – w czasie promocji opcja ta będzie darmowa. Po odebraniu przesyłki oraz wyjęciu zamówionych rzeczy konsument składa pudełko na kształt koperty i od razu może je zwrócić w dowolnym paczkomacie, skanując kod zwrotu umieszczony na tym opakowaniu.