Coraz częściej klienci banków mogą korzystać z bankowania i płacenia za parkowanie w jednym miejscu. Możliwość płacenia za parking w aplikacji mobilnej udostępnił m.in. ING Bank Śląski we współpracy z moBiLET. Kilka dni temu pisaliśmy o nowej wersji aplikacji mobilnej Banku Pekao, w której także zostanie udostępniona opcja opłat parkingowych. Aktualnie rozwiązanie to jest w fazie pilotażu.

Płatność za parkowanie w aplikacji Getin Banku

Z poziomu aplikacji mobilnej Getin Banku, klienci mogą od dzisiaj uregulować należność za faktyczny czas postoju auta. Jest to możliwe dzięki funkcji start/stop i naliczaniu opłaty minutowo. Dostawcą usługi jest mPay. Za pomocą Getin Mobile można zapłacić za parkowanie w 47 strefach płatnego parkowania.

Dostępne strefy oraz dotyczące ich informacje klient może sprawdzić bezpośrednio w aplikacji, a także na stronie internetowej mPay. Użytkownik aplikacji może w każdej chwili zobaczyć ile czasu pozostało do zakończenia obowiązywania strefy płatnego parkowania. Po jego upływie lub po wyczerpaniu się środków, system automatycznie wyłączy naliczanie i prześle informację na telefon klienta.

Osoby, które chcą płacić za parkowanie w aplikacji Getin Banku, muszą umieścić na przedniej szybie auta specjalną naklejkę. W przypadku kontroli biletów parkingowych, poinformuje ona o sposobie rozliczania, a tym samym uchroni przed nałożeniem mandatu. Jest ona dostępna do pobrania na stronie internetowej mPay.