Pod koniec października 2021 r. Grupa BPS poinformowała o finalnej fazie testów modułu eWnioski. Rozwiązanie to umożliwia nabycie wybranych produktów banków spółdzielczych z Grupy całkowicie online. Powstało przy współpracy Banku BPS z doświadczonymi w tym obszarze dostawcami, jak DomData AG, Digital Gateways, Autenti i Identt.

– Coraz więcej osób ceni sobie wygodę i możliwość załatwiania różnych spraw finansowych w czasie i w sposób wybrany przez nich samych. To nie tylko wpływ pandemii, chociaż trudno go pominąć. Przede wszystkim chodzi o bankowanie na własnych zasadach – takie oczekiwania mają współcześni klienci, a Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS i Bank BPS chcą im to umożliwić – mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS, zrzeszającego Banki Spółdzielcze.

Jak wnioskować online o konto lub kredyt w Grupie BPS?

Obecnie klient może przejść do zdalnego wnioskowania o rachunek bankowy lub kredyt bezpośrednio z serwisu Banku BPS. Po udostępnianiu usługi w bankach spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS będzie to także możliwe z ich stron internetowych lub platformy mojbank.pl. Pod tym drugim adresem klient będzie wybierał konkretną placówkę na mapie banków oferujących tę usługę.

W kolejnym kroku konieczne jest podanie swoich danych. W przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy dodatkowo dokonywana jest symulacja warunków, takich jak wysokość kredytu, oprocentowanie, prowizja, wysokość i liczba rat oraz RRSO. Następnie rozpoczyna się weryfikacja tożsamości, w jej ramach klient musi wykonać telefonem zdjęcia dowodu osobistego oraz zrobić selfie, a dokładnie nagrać krótkie wideo.

Po wypełnieniu odpowiednich wniosków online i przejściu wideoweryfikacji, klient zdalnie podpisuje umowę z wybranym przez siebie bankiem z Grupy BPS. Najpierw otrzyma mail z dokumentami, a następnie z linkiem do platformy umożliwiającej złożenie podpisu elektronicznego. Samo podpisanie umowy odbywa się za pomocą kodu SMS.

Grupa BPS zapewnia, że konto można otworzyć zarówno na komputerze, jak i na tablecie czy smartfonie. Za to wideoweryfikacja realizowana jest zawsze z wykorzystaniem smartfona.