Global Trade Solutions opiera się na fundamentach HSBC jako banku wspierającego wymianę handlową , jednocześnie kreując nowe sposoby łączenia światowego rynku poprzez handel.

Global Trade Solutions w banku HSBC

Nowy kierunek koncentruje się na wspieraniu firm w przyszłej perspektywie, pomagając im poruszać się w stale zmieniającym się krajobrazie globalnego handlu, wykorzystując wieloletnią działalność, wiedzę i rozwiązania HSBC.

W ramach nowej strategii, bank HSBC określił trzy kluczowe sposoby na wykorzystanie swoich unikatowych możliwości, aby pomóc firmom odnieść sukces:

  • Globalni pośrednicy: Doradzanie klientom gdzie, jak i z kim chcą prowadzić wymianę handlową.
  • Innowacyjne rozwiązywanie problemów: Zapewnienie bezpieczniejszego, płynniejszego handlu cyfrowego, wspieranego przez ustrukturyzowane rozwiązania w zakresie kapitału obrotowego.
  • Partnerzy strategiczni: Zaufany partner w okresie wzrostu, kryzysów lub niepewności, wnoszący spostrzeżenia i pomysły, które pomagają chronić i rozwijać działalność firm.

– Nasza bogata historia w sektorze handlu stanowi nowoczesną siłę dla firm, które wspieramy. Uruchomienie Global Trade Solutions wyznacza kolejny etap naszej ambitnej globalnej strategii handlowej. Dzięki sile naszych sieci networkingowych, klienci biznesowi HSBC mogą niezawodnie uzyskiwać dostęp i łączyć się z największymi i najszybciej rozwijającymi się węzłami handlowymi na świecie, pomagając im rozwijać się i działać poza granicami, jednocześnie poruszając się w stale zmieniającym się krajobrazie handlowym – mówi Vivek Ramachandran, Global Head of Global Trade Solutions (GTS) w HSBC.

Obecnie operacje handlowe HSBC zapewniają klientom dostęp do 90% globalnych przepływów handlowych, co czyni HSBC wiodącym bankiem wspierającym wymianę handlową na świecie pod względem przychodów – w 2023 r. bank ułatwił handel o wartości 850 mld USD. Klienci mogą korzystać z unikalnej sieci networkingowej banku, obejmującej 1,3 miliona firm na ponad 50 rynkach i wieloletnich relacji zarówno z dostawcami, jak i nabywcami, pomagając im kontaktować się z odpowiednimi partnerami, zarządzać ryzykiem i uzyskiwać dostęp do finansowania.

Aby dowiedzieć się więcej o Global Trade Solutions i o tym, jak globalne sieci HSBC mogą napędzać rozwój biznesu, odwiedź stronę: HSBC Global Trade Solutions