Przychody w drugim kwartale wzrosły o 26% r/r, osiągając 2 140,5 mln zł, natomiast wolumen obsłużonych przesyłek wzrósł w drugim kwartale o 19% r/r, sięgając 214,7 mln sztuk.

Grupa InPost prezentuje wyniki finansowe

Grupa InPost w II kwartale rozwijała także sieć Paczkomatów. Na koniec czerwca w Polsce było 20 652 tych urządzeń, w Wielkiej Brytanii 5 403, we Francji 3 585, a we Włoszech 1 359. Ogółem liczba Paczkomatów na koniec kwartału wynosiła 31 443 maszyn i była wyższa o 30% r/r.

– Grupa InPost zanotowała w II kwartale bardzo szybki wzrost zarówno pod względem przychodów, jak i – co ważne – rentowności. Dynamika obsługiwanych wolumenów wyniosła aż 19%, czyli znacznie powyżej dynamik wolumenów e-commerce notowanych na rynkach, na których jesteśmy obecni. Jest to potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych przez InPost usług. W Wielkiej Brytanii, która jest jednym z kluczowych dla Grupy InPost rynków, partnerstwo oraz późniejsze nabycie udziałów w Menzies Distribution ułatwiło nam skokowe zwiększanie obsługiwanych wolumenów – mówi Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu InPost.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu Grupa InPost we współpracy z Lotniskiem Chopina w Warszawie, uruchomiła paczkomat dla rzeczy, których nie można zabrać na pokład samolotu. Wystarczy zapakować taki przedmiot na wyznaczonym stoisku i za pomocą aplikacji InPost Mobile nadać przesyłkę w paczkomacie.