Wiele badań i raportów wskazuje na to, że rowery są najczęściej wynajmowanym środkiem transportu w miejski zgiełku.  Korzystają z nich kurierzy, którzy dostarczają przekąski klientom, gdy chcemy bez posiadania własnego środka transportu przemieścić się z punktu A do punktu B nie zanieczyszczając środowiska, albo chcemy wyjechać za miasto własnym dwukołowcem i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Ubezpieczenia dla rowerów od Cachet i Allianz

Cachet to insurtech pochodzący z Estonii, który oferuje ubezpieczenia dla kierowców Ubera, Bolta, czy iTaxi. Produkt działa w modelu pay-as-you-drive. To polisy dla kierowców zawodowych, które dostosowują wysokość składek do indywidualnego stylu i harmonogramu jazdy danej osoby. Teraz firma zaoferuje ubezpieczenia rowerów wspólnie ze swoim partnerem – Allianz Partners.

– Dziś rowery są ważną częścią życia prywatnego i zawodowego wielu osób, a rynek związany z ich użytkowaniem dynamicznie się rozwija. Nasz insurtech Cachet jest ściśle utożsamiany z Mikromobilnością, dlatego skupiliśmy się na przygotowaniu dedykowanego produktu – mówi Danuta Żukowska, General Manager CEE Cachet w Polsce.

Cachet Rower to bardzo „demokratyczne” i „inkluzywne” ubezpieczenie. Chroni prywatne rowery oraz te które normalnie są wyłączone z tradycyjnego ubezpieczenia, takie jak małe i średnie wynajmowane floty rowerowe oraz rowery używane w celach zarobkowych przez kurierów. To ubezpieczenie zarówno dla osób indywidualnych, jak i właścicieli flot – czytamy w komunikacie.

– Cachet Rower obejmuje również zdarzenia zwykle wyłączone z ochrony, np. kradzież roweru z ulicy. Suma ubezpieczenia jest wysoka bo do 40 tys. zł. Składka za ubezpieczenie jest niska. Proces ubezpieczenia prosty. Jesteśmy dumni, że opracowaliśmy wyjątkowy produkt, który będzie chronił posiadaczy rowerów i właścicieli flot rowerowych – dodaje Danuta Żukowska.