Insurtech
2 grudnia 2024 roku w hotelu The Westin Warsaw odbyła się 16. edycja FinTech & InsurTech Digital Congress.
W ramach aplikacji e-kartoteka właściciele mieszkań będą mogli korzystać z nowej funkcjonalności wspierającej proces wynajmu.
Bianka to usługa inteligentnego formularza, która przeprowadza poszkodowanego przez proces zgłoszenia szkody, upraszczając tę czynność.
PZU nawiązał współpracę z nowymi startupami zajmującymi się między innymi cyberbezpieczeństwem, ubezpieczeniami online i konwersacyjną AI.
Wspólnie zaoferują klientom flagowy produkt Laven, czyli komplementarne ubezpieczenia zdrowotne.
Na temat trendów w rozwoju sektora finansowego i ubezpieczeniowego będą dyskutować eksperci podczas 16. FinTech & InsurTech Digital Congress.
Klienci VeloBanku mogą już skorzystać z oferty ubezpieczeń nieruchomości DOM LINK4. Polisę można kupić poprzez infolinię banku.
Rozwiązanie zostało przygotowane wspólnie z PZU i ma być dostępny w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni.
Ma ono wesprzeć agentów w przedstawieniu oferty, poprowadzeniu rozmowy sprzedażowej i zawarciu umowy ubezpieczenia z klientem.
Wefox pozyskał 25 mln euro nowego kapitału w ramach restrukturyzacji mającej na celu utrzymanie upadającej firmy na powierzchni.
Żeby kupić ubezpieczenie w aplikacji CA24 Mobile wystarczy wejść w „Majątek”, a następnie kliknąć zakładkę „Ubezpieczenia”.
Quantee udostępnia platformę do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i machine learning.
Na początku rankomat.pl rozpoczął także współpracę z największym polskim ubezpieczycielem, PZU.
80 procent ubezpieczycieli podniosło nakłady na cyfryzację.
Marsh McLennan prezentuje konkluzje z raportu o globalnych zagrożeniach w perspektywie 2 i 10 lat.
Uniqa wdrożyła cyfrowe potwierdzanie tożsamości podczas składania wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia.
Proces zawierania umowy można zrealizować w pełni zdalnie, bez potrzeby przepisywania danych z dowodu rejestracyjnego.
Minte.ai wdraża rozwiązanie, które dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji może zrewolucjonizować proces likwidacji szkód ubezpieczeniowych pod względem szybkości i jakości.
Rankomat.pl - jako pierwsza porównywarka ubezpieczeniowa - rozpoczął współpracę z PZU. W ofercie polisy OC i AC.
PZU poinformował w komunikacie o powołaniu nowego zarządu. Prezesem spółki został Artur Olech.
W komunikacie czytamy, że wdrożony przez firmę voicebot jest jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tego typu na rynku.
Od marca 2024 roku Marcin Sikora objął stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za sieć agencyjną w firmie Punkta.
Inotis odpowiada za ponad 70 tys. likwidacji szkód rocznie. Akwizycja ma umożliwić Punkcie zarządzanie procesem likwidacji szkód we własnym zakresie.
Rozwiązanie ma umożliwiać ubezpieczycielowi bardziej efektywne zarządzanie dokumentami dla ponad 27 milionów posiadaczy polis.
Tomasz Masajło zdecydował się odejść z firmy i zakończy pełnienie obowiązków w najbliższych tygodniach. Zastąpi go Bartosz Niewiadomski.
Klienci otrzymają dostęp do ofert polis OC i AC bez konieczności odpowiedzi na skomplikowane pytania. Wystarczy podać np. numer rejestracyjny pojazdu.
Flota rowerów elektrycznych i użytkownicy usług Arval będą teraz mieli do dyspozycji ubezpieczenie casco, bez podpisywania papierowych dokumentów.
Akwizycja ma wzmocnić pozycję grupy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, który obejmuje obecnie siedem krajów.
W 2024 roku, dzięki dalszemu rozwojowi technologii cyfrowych nastąpi rozwój bardziej spersonalizowanych i efektywnych produktów ubezpieczeniowych.
Paweł Zylm to były prezes BRE Ubezpieczenia, a przez ostatnie lata działał głównie jako anioł biznesu i mentor dla startupów.
W ramach współpracy Aon zdecydował się również na zapewnienie dostępu do komplementarnych polis zdrowotnych ponad 1700 swoim pracownikom.
Zastosowana technologia umożliwia zawarcie umowy ubezpieczenia na życie w kilka minut bez konieczności wypełniania ankiety medycznej i dostarczania wyników badań.
Unilink poszerza swój pakiet korzyści pozaprowizyjnych dla agentów i pracowników o nowy benefit.
Dzięki partnerstwu pierwsi klienci ubezpieczyciela otrzymali już swoje dokumenty w postaci trwałego nośnika opartego na blockchainie.
Koszt ubezpieczenia zależy od wybranej oferty. Opcje różnicuje nie tylko cena, ale także zakres ochrony.
Przedmiotem transakcji są dwa systemy - FlexiBlock oraz BrokerUFG.
Nowe rozwiązanie pomaga agentom ubezpieczeniowym w bardziej efektywnej sprzedaży, a także otwiera nowe możliwości w zakresie współpracy z sektorem e-commerce.
Od 5 października rowery cargo URVISa można wynajmować na terenie Warszawy i Wrocławia za pośrednictwem platformy.
Tym razem, wspólnie z Pru, VeloBank zaproponuje klientom 4 nowe produkty, łączące ubezpieczenie na życie z oszczędzaniem na przyszłość.
Bank i ubezpieczyciel wspólnie zaoferują klientom polisy VeloSpokój i VeloBezpieczny do kredytu gotówkowego i hipotecznego, a w przyszłości także inne produkty ubezpieczeniowe.
Sztuczna inteligencja od Tractable automatyzuje proces likwidacji szkód umożliwiając ocenę w czasie rzeczywistym i szacunki napraw na podstawie zdjęć zrobionych smartfonem.
Celem Rekomendacji jest poprawa standardów działalności w tym obszarze oraz określenie warunków dla stabilnego rozwoju rynku bancassurance.
Unilink udostępnił agentom personalizowany e-sklep, który umożliwia automatyzację sprzedaży prostych produktów ubezpieczeniowych.
Maksymalna suma ubezpieczenia to aż 10 mln zł. Oferta dostępna jest w placówkach własnych banku.
Ubezpieczenie jest w pełni pokrywane ze środków pozyskanych na finansowanie używanego samochodu i można je nabyć w jednym procesie, łącznie z kredytem.
W jej ramach agenci ubezpieczeniowi współpracujący z OTOAgent będą mogli zaoferować swoim klientom samochody dostępne w ofercie Kingsman.
Połowa ze 110 mln dolarów to kredyt odnawialny udzielony przez banki - J.P. Morgan oraz Barclays, zaś druga połowa to kapitał obecnych i nowych inwestorów.
Celem dobrych praktyk jest podniesienie wartości produktów CPI dla klientów, co oznacza w szczególności nacisk na elementy jakościowe oraz zapewnienie odpowiedniej dystrybucji tych produktów przez banki.
OTOAgent.pl przygotował wyjątkową ofertę, szczególnie atrakcyjną dla właścicieli samochodów. Od 24 kwietnia kupując usługę u agentów ubezpieczeniowych będzie można zaoszczędzić nawet 40% na myciu aut.
Ubezpieczyciel zawiadomi konsumentów, że mogą anulować zmiany w umowie wprowadzone bez ich zgody i odzyskać pobrane składki za dodatkową ochronę.