Laven rozpoczął działalność operacyjną w połowie 2021 roku, kiedy to zakończył prace projektowe i pozyskał pierwszych klientów. Spółka oferuje polisy komplementarne w formie ubezpieczeń grupowych, które pracodawcy mogą wykupić swoim pracownikom. Sprzedaż ubezpieczeń jest prowadzona we współpracy z Allianz Worldwide Partners oddział w Polsce.
Laven pozyskuje fundusze na rozwój
Insurtech właśnie otrzymał 3,8 mln złotych od inwestorów. Oferta Laven obejmują ponad 120 innowacyjnych technologii medycznych, które nie są refundowane przez NFZ. Przykładem może być leczenie białaczki czy operacja raka prostaty robotem da Vinci. To kierunek, w którym spółka chce dalej rozwijać swój produkt.
– Nasz produkt to nowa jakość na polskim rynku ubezpieczeń, zdominowanym przez polisy suplementarne, które koncentrują się na prostych zabiegach czy skróceniu kolejki do lekarza. Obecnie koncentrujemy się na rozwoju działalności w Polsce, gdzie w ciągu najbliższych 2-3 lat chcemy pozyskiwać rocznie ponad 100 tys. ubezpieczonych – mówi Piotr Karda, prezes zarządu Laven.
– W planach mamy również ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Myślimy o krajach o z rosnącą gospodarką oraz zbliżonych deficytach na rynku ochrony zdrowia, takich jak na przykład Rumunia – dodaje.
Spółka koncentruje się na pozyskiwaniu przedsiębiorstw zatrudniających ponad 50 osób, choć z jej oferty mogą skorzystać firmy mające zaledwie 5 pracowników. Istnieje również możliwość współfinansowania ubezpieczenia przez pracowników.
– Dynamiczny rozwój medycyny, jaki obecnie obserwujemy, postępujące starzenie się społeczeństwa, utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej, a jednocześnie dążenie do wydłużenia i poprawy jakości życia, z pewnością będą siłami napędowymi rynku ochrony zdrowia w najbliższych latach. Komplementarne ubezpieczenia zdrowotne wpisują się w te trendy, a dzięki swojej unikatowej ofercie Laven może stać się wiodącym beneficjentem tych zmian – mówi Krzysztof Bachta, partner zarządzający funduszu 4growth VC, który zainwestował w Laven.