Asseco Cloud stanowi główne centrum kompetencji Grupy Asseco w obszarze chmury, wspierając spółki w budowaniu aplikacji chmurowych. Porozumienie z Microsoft zakłada wspólne działania w kilku kwestiach, m.in. związanych ze wsparciem klientów w realizacji strategii wykorzystania chmury obliczeniowej – czytamy w komunikacie.

Współpraca Microsoft i Asseco Cloud

Wspólnym celem jest optymalizacja rozwiązań Asseco pod kątem dostarczania ich w modelu SaaS (Software as a Service) w chmurze Microsoft Azure. Kolejny obszar to tworzenie aplikacji „cloud native” w chmurze publicznej. Porozumienie zakłada również wspólne kształcenie ekspertów wyspecjalizowanych w zakresie budowania nowoczesnego środowiska pracy w oparciu o narzędzia Microsoft 365 oraz specjalistów ds. bezpieczeństwa chmury obliczeniowej, architektów chmurowych i ekspertów Cloud Governance.

Fundament współpracy stanowi rozwój kompetencji zespołu Asseco Cloud, zwłaszcza tych, które pozwalają rozwijać usługi premium z kategorii Platform as a Service. Spółka już dzisiaj zapewnia wsparcie w zakresie cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem Microsoft 365 Security, automatyzacji i instalacji nowych aplikacji w oparciu o O365 oraz zastosowania Power Platform. Do tego dochodzą kompetencje dotyczące cyfrowej transformacji poparte certyfikacją Microsoft Adoption Change Management.

– Nie ma cyfrowej transformacji bez kompetencji ludzi, którzy umieją wykorzystać chmurę do zwiększenia szybkości i skali zastosowania aplikacji w biznesie. Tym bardziej cieszy nas, że Asseco Cloud rozwija Center of Excellence, czyli miejsce gdzie nie tylko rodzą się świetne pomysły, ale również konkretne rozwiązania wykorzystujące moc i potencjał chmury – mówi Paweł Jakubik, członek zarządu i dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze Microsoft.

Współpraca miedzy spółkami zaowocowała stworzeniem rozwiązań z zakresu inteligentnych miast (Smart City), tzw. aplikacji paperless do obiegu dokumentów oraz analityki danych, które wykorzystują możliwości chmury Microsoft Azure. Eksperci Asseco Cloud stali także za projektem wdrożenia i adopcji usług Office365 oraz Microsoft 365 Security w Grupie Polsat.