Windows 11 oferuje swoim użytkownikom szereg nowych funkcji.

Nowości w Windows 11

Start wykorzystuje moc chmury obliczeniowej i platformy Microsoft 365, aby wyświetlać ostatnie pliki bez względu na urządzenie, na którym były wcześniej przeglądane. Funkcje Snap Layouts, Snap Groups i Desktops zapewniają wydajniejszy sposób pracy wielozadaniowej i optymalizację obszaru ekranu. Zintegrowany z paskiem zadań chat w Microsoft Teams zapewnia szybszy sposób kontaktu z innymi użytkownikami.

Widgety, nowe spersonalizowane kanały wykorzystujące moc sztucznej inteligencji, zapewniają szybszy dostęp do informacji. Dzięki światowej klasy wydajności, szybkości i funkcjom zwiększającym produktywność przeglądarki Microsoft Edge możesz zrobić więcej w sieci. Windows 11 uwalnia pełny potencjał sprzętowy, dzięki zastosowaniu DirectX 12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR.

Windows 11 zapewnia dostęp do zupełnie nowego sklepu Microsoft Store o odświeżonym wyglądzie. Microsoft kontynuuje pracę nad wprowadzeniem do Windows 11 i sklepu Microsoft Store aplikacji dostępnych w systemie Android poprzez współpracę z firmami Amazon i Intel. Rozpocznie się ona od udostępnienia wersji preview dla programu Windows Insiders w ciągu najbliższych miesięcy.

Windows 11 to najbardziej inkluzywna wersja systemu Microsoft, która została zaprojektowana przez osoby z niepełnosprawnością i z myślą o zapewnieniu jak największej dostępności za pomocą nowych usprawnień.

Windows 11 otwiera nowe możliwości dla programistów i twórców. Udostępniamy sklep Microsoft Store, aby umożliwić większej liczbie programistów i niezależnych producentów oprogramowania (ISV) dodawanie własnych aplikacji i usprawniamy proces tworzenia aplikacji natywnych i internetowych za pomocą nowych narzędzi. W łatwy sposób możesz odświeżyć wygląd i działanie wszystkich naszych aplikacji.

System Windows 11 został zoptymalizowany pod kątem szybkości, wydajności, obsługi dotykowej, wykorzystania cyfrowego pióra oraz sterowania głosowego.

Windows 11 to system operacyjny stworzony do pracy hybrydowej. Oferuje nowe, bezpieczne rozwiązania, a ich wdrażanie i zarządzanie nimi jest łatwe i intuicyjne. Przedsiębiorstwa mogą również przetestować system Windows 11 w wersji preview już dziś w Azure Virtual Desktop lub, gdy będzie już ogólnie dostępny, w nowym systemie Windows 365.

Stopniowe wprowadzanie aktualizacji Windows 11

Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 rozpocznie się 5 października i będzie prowadzona etapami, z naciskiem na jakość. Wyciągając wnioski z wprowadzenia na rynek Windows 10, chcemy mieć pewność, że zapewniamy użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia. Oznacza to, że w pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia.

Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku. Kwalifikujące się urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11 do połowy 2022 roku.

Microsoft przygotowuje ułatwienia nie tylko dla użytkowników nowych aktualizacji. W Polsce ogłosił partnerstwo z Biurem Informacji Kredytowej, co pomoże polskim fintechom.