Poniżej prezentujemy najnowsze wyniki badania Gemius/PBI dla kategorii turystyka. Dotyczą one aktywności internautów w lipcu 2018 roku.

Gemius Lipiec 2018

Tuż za Booking.com znalazło się Nocowanie.pl, które odnotowało blisko 3 mln użytkowników. Na trzecim miejscu był tripadivsor.com z wynikiem 2,7 mln użytkowników. Intensywnie reklamowane w telewizji Trivago jest dopiero na 6. pozycji.

Badanie potwierdza, że Internet jest bezsprzecznie głównym źródłem informacji na temat planowanego urlopu w przypadku rezerwacji miejsca noclegowego.

Wciąż wielu właścicieli pensjonatów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych nie zdaje sobie sprawy z korzyści płynących z obecności w serwisie rezerwacyjnym. Nie ma chyba nic gorszego niż marnowanie czasu na poszukiwanie wolnego pokoju w hotelach i pensjonatach, które nie mają dobrej strony rezerwacyjnej, a kontakt z recepcją możliwy jest tylko w godzinach 8-16-ta. To wciąż niestety jest standard. Niemniej, baza sukcesywnie rośnie.

Z bazy noclegowej w Polsce korzysta ok. 10 mln turystów rocznie

Z czego 2,2 mln stanowią turyści zagraniczni. Większość Polaków szuka hoteli i pensjonatów na własną rękę za pośrednictwem internetowych portali rezerwacyjnych. Obecnie hotele i pensjonaty rozwijają się także o liczbę dostępnych metod płatności. Globalnie firmy związane z obsługą turystów wydają ponad 75 mld dolarów na zarządzanie płatnościami. 80% biur podróży współpracuje przeciętnie z 3 różnymi dostawcami usług płatniczych. Ostatnia rzecz o jaką chcą się martwić wczasowicze, to gdzie podjąć gotówkę.

/Informacja prasowa, ŁP