Partner serwisuVisa dla biznesu

Łukasz Piechowiak

Redaktor naczelny Fintek.pl. Pasjonat Szekspira i nowych technologii. Zajmuje się ekonomią behawioralną, rynkami kapitałowymi oraz wpływem innowacji na rynek pracy.

Artykuły autora:

Startup „od uśmiechów” Quantum CX zamrożony do odwołania
March 1, 2021, 8:06 PM

Startup Quantum CX, który stworzył rozwiązanie do liczenia uśmiechów - wykorzystywane do badania zadowolenia klientów, niestety ogłosił, że zamraża działalność. To w dużej mierze skutek restrykcji związanych z pandemią.

Klarna pozyskała 1 mld USD i wyceniana jest na ... 31 mld USD
March 1, 2021, 3:38 PM

Klarna powiadomiła dzisiaj o bardzo udanej rundzie inwestycyjnej podczas, której zabezpieczyła 1 mld USD. Aktualna wycena Klarny to 31 mld USD - to oznacza, że jest to najcenniejszy europejski fintech nienotowany na giełdzie.

Robinhood szykuje się do IPO
March 1, 2021, 2:46 PM

Amerykański fintech Robinhood przygotowuje się do złożenia wniosku o IPO. Dokumenty w tej sprawie mają być złożone jeszcze w marcu. Wartość Robinhooda szacowana jest na ponad 11 mld USD.

Jak efektywnie zbudować sieci 5G? Ważny raport Fundacji Digital Poland
February 26, 2021, 6:08 PM

Fundacja Digital Poland opublikowała raport poświęcony budowie sieci 5G – rewolucyjnej technologii, która w najbliższych latach będzie kluczowa dla rozwoju gospodarczego. Raport skupia się na przeglądzie światowych rozwiązań oraz pokazuje w jakim miejscu - w zakresie wdrożeń 5G - znajduje się Polska?

ZELF, czyli bank wyłącznie na Messengerze, pozyskał 2 mln USD od inwestorów
February 25, 2021, 3:56 PM

ZELF to koncept neobanku bez aplikacji mobilnej. Rozwiązanie funkcjonuje jako chatbot m.in. na Messengerze i WhatsAppie. Fundusz 3VC powiadomił dzisiaj, że zainwestował 2 mln USD w dalszy rozwój fintechu.

  Nvidia w 2020 roku zarobiła ponad 4,3 mld USD
  February 25, 2021, 3:03 PM

  Nvidia to największy na świecie producent kart graficznych. Spółka w 2020 roku odnotowała duże wzrosty - ponad 16 mld USD przychodów i 4,3 mld USD zysku. Kurs akcji w czasie pandemii wzrósł o 120%.

  Europejskie banki chcą stworzyć własną organizację płatniczą
  February 24, 2021, 6:13 PM

  Powraca temat stworzenia europejskiej organizacji płatniczej, która byłaby rywalem dla Mastercarda i Visy. Europejska Inicjatywa Płatnicza poszukuje partnera technicznego, który pomoże stworzyć infrastrukturę dla alternatywnego modelu płatności kartowych i cyfrowych.

  E-paragon w smartfonie już działa. Aplikacja Spark dostępna jest na Androida i iOS
  February 24, 2021, 3:49 PM

  Platforma Detalistów we współpracy z firmą Novitus, wdrożyła aplikację Spark do obsługi e-paragonów. Pierwsi konsumenci już skorzystali z rozwiązania.

  Bitcoin w odwrocie. Kurs leci, ale będzie rósł – tak chce ulica
  February 23, 2021, 5:30 PM

  Gdy tydzień temu kurs BTC przekroczył magiczne 50 tys. USD na rynku zapanowała euforia. Minął tydzień i mamy „korektę” – kryptowaluta w ciągu 24h straciła nawet 11% wartości.

  Autopay wjeżdża na myjnie WWWash.pl
  February 23, 2021, 3:40 PM

  Od 12 lutego płatności automatyczne Autopay działają również na myjniach WWWash.pl w blisko 70 lokalizacjach na ternie całego kraju. Do tej pory usługa dostępna była na przejazdach na wybranych odcinkach autostrad.