Partner serwisuVisa dla biznesu

Łukasz Piechowiak

Redaktor naczelny Fintek.pl. Pasjonat Szekspira i nowych technologii. Zajmuje się ekonomią behawioralną, rynkami kapitałowymi oraz wpływem innowacji na rynek pracy.

Artykuły autora:

N26 rozwija subskrypcję i wprowadza kolejny plan za 4,9 EUR miesięcznie
November 24, 2020, 6:43 PM

Challengerzy bankowi szukają sposobu na to, by wymienić popularność na dochody. Plany subskrypcyjne ma już chyba praktycznie każdy neobank. Obecnie jesteśmy świadkami ich kalibracji.

Fintech Zilch oferujący BNPL dostał autoryzację od brytyjskiego nadzoru
November 23, 2020, 2:13 PM

Zilch uzyskał wstępną autoryzację do brytyjskiego nadzoru na udzielanie kredytu konsumenckiego. To jeden z pierwszych fintechów, który otrzymał taką zgodę.

Pierwszy challenger bank w końcu zaczął zarabiać. Starling Bank dopiął swego i jest na plusie
November 20, 2020, 6:11 PM

Starling Bank postawił na fundamenty finansowe i dzisiaj ogłosił, że jako pierwszy z tzw. nowej fali neobanków osiągnął "break even point".

  Apple obniży prowizję w App Store do 15%
  November 18, 2020, 4:05 PM

  Apple zmienia politykę - prowizje w App Store zostaną zmniejszone z 30% do 15% dla nowych firm i tych, które generują mniej niż 1 mln USD przychodów z aplikacji w App Store.

  Santander kupił europejską część Wirecard
  November 17, 2020, 7:26 PM

  Banco Santander kupił aktywa europejskiej podstawowej działalności Wirecard. Nie minęło pół roku od wybuchu skandalu i upadku niemieckiego fintechu, a już główne obszary działalności spółki zostały pomyślnie sprzedane.

  PayPal udostępnił kryptowaluty amerykańskim użytkownikom
  November 13, 2020, 2:30 PM

  PayPal udostępnił możliwość korzystania z kryptowalut wszystkim użytkownikom w USA. W ten oto sposób bitcoin oficjalnie wszedł do mainstreamu.

  Piaskownica regulacyjna pomaga fintechom pozyskać kapitał
  November 10, 2020, 12:32 PM

  Uczestnictwo w piaskownicy regulacyjnej zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia inwestora, a także sumę pozyskanego kapitału o ok. 15%.

  Przybywa transakcji oszukańczych, ale to wciąż mikroskopijny problem
  November 9, 2020, 3:06 PM

  Chociaż przybywa transakcji oszukańczych kartami płatniczymi, to jednak biorąc pod uwagę skalę obrotów kartami, jest to wciąż problem marginalny liczony w promilach.

  Ambitne plany Allegro Pay. Wywiad z Rafałem Czernikiem
  November 6, 2020, 4:59 PM

  Allegro Pay, czyli odroczona płatność od Allegro, jest obecnie w fazie pilotażu, ale nam udało się przetestować tę usługę. Zapytałem też Rafała Czernika o dalsze plany rozwoju.

  Kolejne rekordy PayPala. "Cashlessmoment" trwa w najlepsze
  November 3, 2020, 2:17 PM

  W trzecim kwartale 2020 roku PayPal przeprocesował rekordową liczbę transakcji na kwotę 247 mld USD. Rekordowe przychody, dochody i liczba użytkowników, ale... kurs giełdowy PayPala spada.