„Nowa dyrektor generalna to liderka z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem w budowaniu i egzekucji strategii biznesowych oraz w tworzeniu różnorodnych zespołów, które napędzają innowacje i wzrost organizacji. W swojej pracy z powodzeniem łączy kompetencje strategiczne z głębokim zrozumieniem kultury organizacyjnej opartej na wartościach” – czytamy w komunikacie
Iwona Szylar nową dyrektor generalną Microsoft w Polsce
Na ostatnio zajmowanym stanowisku, dyrektor generalnej SAS na Niemcy, odpowiadała za strategię i rozwój niemieckiego oddziału firmy w dziedzinie analityki i sztucznej inteligencji. Wcześniej kierowała działalnością SAS w Australii i Nowej Zelandii, a także pełniła funkcję Director of Strategy dla regionu Azji i Pacyfiku oraz rynków wschodzących w Europie i na Bliskim Wschodzie. Zdobywała również wiedzę w innych branżach, między innymi FMCG, w firmach takich jak Toshiba, Georgia Pacific i Tchibo.
– Przez ostatnie sześć lat, pracując w ramach wielu międzynarodowych projektów, obserwowałam, jak Polska staje się kluczowym obszarem wzrostu na globalnej mapie. Cenionym za utalentowaną kadrę, otwartość na innowacyjne technologie i niezłomną determinację. Microsoft od ponad 30 lat jest istotną częścią tej zmiany. Kolejne zobowiązania firmy względem Europy i naszego kraju udowadniają, jak silnie firma jest zaangażowana nie tylko we wzmacnianie rozwoju innowacji w Polsce, ale w całym regionie – mówi Iwona Szylar.
Mieszkając i pracując niemal na całym globie – w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i regionie Azji i Pacyfiku – wniesie bogatą globalną perspektywę i głębokie zrozumienie oraz szacunek dla różnic kulturowych. Iwona Szylar posiada tytuł magistra nauk ścisłych zdobyty na Akademii Górniczo-Hutniczej im Stanisława Staszica w Krakowie oraz ukończyła programy Executive Managment w IESE Business School oraz Harvard Business School.
Warto przypomnieć, że Microsoft ma zainwestować w Polsce 2,8 mld PLN. Inwestycje mają dotyczyć sztucznej inteligencji, centrów danych i chmury obliczeniowej. Dodatkowo amerykański gigant nawiązał współpracę z polskim resortem obrony narodowej w celu stworzenia zakresu działań wzmacniających krajowe bezpieczeństwo cybernetyczne.