Partner serwisuVisa dla biznesu

Rafał Tomaszewski

Redaktor naczelny Fintek.pl. Absolwent politologii i stosunków międzynarodowych na UKSW w Warszawie. Szczególnie interesuje się rynkiem płatności i innowacjami usprawniającymi transakcje finansowe. Wcześniej związany z rynkiem ubezpieczeniowym. Prywatnie pasjonat sportu, polityki oraz historii.

Artykuły autora:

PKO BP udostępnia Google Pay dla klientów indywidualnych
29 września 2022, 12:54

Z nowej metody płatności mobilnych skorzystają również mali i średni przedsiębiorcy. Od kilku miesięcy Google Pay jest dostępne dla klientów korporacyjnych.

Mniejsza presja pogoni za wyceną korzystna dla branży FinTech [Wywiad]
16 września 2022, 11:23

Czy obecnie można mówić o kryzysie na rynku FinTech w zakresie inwestycji? Jak polski sektor wygląda na tle innych państw z regionu? M.in. na te pytania odpowiedział Aman Ghei, partner w Finch Capital.

Michał Nowakowski nowym prezesem PONIP
16 września 2022, 10:16

Zastąpi on dotychczasowego prezesa – Andrzeja Ponińskiego, stojącego na czele organizacji przez prawie 10 lat.

Autenti pozyskuje prawie 40 mln PLN. Co planuje polski fintech?
13 września 2022, 11:45

Spółka zamierza m.in. zadebiutować na kolejnych rynkach w Europie oraz rozwijać nowe usługi. Celem jest także zwiększenie liczby klientów i wolumenu dokumentów podpisywanych online.

Rusza Revolut Pay. Internetowe płatności jednym kliknięciem
12 września 2022, 06:00

Rozwiązanie pozwala płacić jednym kliknięciem w internecie i zarabiać cashback za zakupy. Transakcje potwierdzane są z pomocą funkcji Face ID lub odciskiem palca.

Pożyczka bez konta już dostępna w najnowszej wersji aplikacji IKO
9 września 2022, 11:40

O pożyczkę bez konta w IKO można wnioskować całkowicie online w aplikacji, bez potrzeby wizyty w oddziale. Decyzja ma być wydawana w kilka minut.

Fintech PayPo udostępnia aplikację mobilną
8 września 2022, 12:22

Za jej pomocą można potwierdzać płatność jednym kliknięciem, kontrolować harmonogram spłat oraz korzystać z odroczonych płatności w wybranych sklepach stacjonarnych. 

Omnichannel, technologia i autorskie produkty. Jak robi to Punkta?
8 września 2022, 06:00

Zapraszamy na rozmowę z Małgorzatą Adamczyk, członkinią zarządu w firmie Punkta. Dlaczego rozwiązania omnichannelowe są tak ważne w branży ubezpieczeniowej? Co w tym zakresie oferuje Punkta?

Powstał Ekosystem FinTech Poland. To pierwsza tego typu inicjatywa nad Wisłą
31 sierpnia 2022, 09:51

Ma ona na celu stworzenie społeczności obejmującej fintechy, dojrzałe instytucje finansowe, firmy technologiczne, kancelarie prawne oraz fundusze VC.

FIZEN zamyka rundę seed i uruchamia integrator usług z zakresu open bankingu
17 sierpnia 2022, 11:18

2,5 miliona złotych to kwota, jaką FIZEN uzyskał w trakcie rundy seed. Taka inwestycja to furtka do rozszerzenia działalności o integrację open bankingu w kolejnych krajach.