Dzięki temu najmłodsi klienci Banku Pekao zmienią tło w aplikacji oraz dokonają wyboru spośród trzech opcji ikon. Zmiana wyglądu PeoPay Kids została uproszczona. Po wejściu w menu aplikacji w prawym górnym rogu użytkownik wybiera opcję „Wygląd aplikacji”, a następnie typuje trenera, ikony oraz wybiera tło, które najbardziej mu się podobają – klika i zmiana jest gotowa. W każdej chwili można ponownie zmienić wygląd aplikacji lub wrócić do poprzedniej wersji. Nowe funkcje dostępne są w aplikacji PeoPay Kids w wersji 1.6.0 lub wyższych.

Nowości w aplikacji PeoPay Kids od Banku Pekao

Pakiet PeoPay Kids składa się z Konta Przekorzystnego, rachunku oszczędnościowego Mój Skarb i aplikacji PeoPay Kids. Dziecko może mieć również swoją pierwszą, imienną kartę do konta – kartę Mastercard PeoPay Kids. W aplikacji dziecko może uczyć się oszczędzać w Skarbonce. Dzieci najchętniej odkładają pieniądze na konkretne cele (90% środków), co skutecznie motywuje je do oszczędzania. Najmłodsi najczęściej odkładają na komputer, telefon i prezent dla mamy. Jedna trzecia z nich ma więcej niż jedną skarbonkę – czytamy w komunikacie.

Aktualnie z pakietu korzysta blisko 75 tys. młodych klientów Banku Pekao. Kartą Mastercard PeoPay Kids dzieci wykonały ponad 3 mln transakcji na kwotę 35 mln zł (średnia kwota jednej transakcji to 11 zł). W swoich wirtualnych skarbonkach, których łącznie mają już ponad 90 tysięcy, zgromadziły ponad 37 mln zł.

Dzieci chętnie korzystają z nowoczesnych technologii, o czym świadczą następujące statystyki: 99% transakcji wykonanych kartą PeoPay Kids były transakcjami bezgotówkowymi, a 16% użytkowników aplikacji PeoPay – zamiast tradycyjnej metody logowania KODem do aplikacji – wybrało logowanie odciskiem palca lub Face ID.

W połowie marca tego roku Bank Pekao wdrożył nowe funkcje w aplikacji PeoPay Kids, które umożliwiają dzieciom w wieku od 6 do 13 lat korzystanie z BLIKA.