Klienci, którzy chcą ulokować w Pekao nowe środki w dolarach, mogą otrzymać na walutowej lokacie 3 proc. w czasie 6 miesięcy lub 2,5 proc. w okresie 3 miesięcy dla kwoty do 100 tys. USD.

Bank Pekao z nową ofertą lokat walutowych

Jako nowe środki bank traktuje te, które zwiększają saldo środków w dolarach danego klienta w relacji do pieniędzy posiadanych przez niego w tej walucie w Pekao na dzień 28 lutego 2023 roku. Oferta obowiązuje do 30 czerwca bieżącego roku i jest dostępna w placówkach Banku Pekao.

Dla klientów, którzy mają do zadysponowania wyższe kwoty w dolarach lub są zainteresowani lokowaniem nowych środków w euro, bank przygotował dedykowaną ofertę lokat negocjowanych, dostępną u doradców. Ta forma oszczędzania pozwala na uzyskanie pewnego, z góry określonego zysku na koniec okresu lokaty, przy czym daje możliwość wycofania środków w dowolnym momencie – jeśli klient zdecyduje się zamknąć lokatę, przed terminem otrzyma wpłacony kapitał bez odsetek.

Obok tradycyjnych produktów depozytowych, Bank Pekao ma również stałą ofertę produktów inwestycyjnych w euro i dolarach. Mowa tutaj przede wszystkim o funduszach inwestycyjnych Pekao TFI. Bank posiada w stałej ofercie 4 fundusze o zróżnicowanej strategii inwestycyjnej dostępne w dolarach oraz 2 fundusze dostępne w euro.