Pierwsza edycja Fintech & e-commerce linking days 2022 miała przede wszystkim na celu integrację przedstawicieli branży fintech z sektorem e-commerce. Zorganizowana w dniach 24-25 maja w Łodzi konferencja poświęcona została szeroko rozumianym nowościom, trendom i wyzwaniom technologicznym w sprzedaży. Podczas całego wydarzenia nie zabrakło także wystąpień dotyczących środowiska oraz obszaru ESG.
Jak weryfikować ubiegających się o pożyczkę uchodźców?
— Jako CRIF mamy kontakt z trzema ukraińskimi biurami informacji. W tym momencie wciąż ewaluujemy na ile te informacje są przydatne w ocenie sytuacji konsumentów, którzy zaczynają u nas zupełnie nowe życie. Problem jest taki, że nie wiele wiemy. Czy deklarowany majątek wciąż istnieje? Czy dany zakład pracy dalej funkcjonuje? A co najważniejsze, czy będzie gdzie wrócić? Właściwie, te źródła informacji pomagają nam tylko ocenić, jaka była moralność płatnicza weryfikowanych, ale przed inwazją. — zauważył Piotr Badura, wiceprezes zarządu CRIF.
Aktualnie przedłużający się stan wojny w Ukrainie wcale tej sytuacji nie polepsza. Powyższe pytanie wciąż zatem pozostaje bez klarownej odpowiedzi. W trakcie eventu, poprosiliśmy także o krótkie podsumowanie naszego wydarzenia. Jak się okazało, wiceprezesa zarządu CRIF sp. z.o.o, Piotra Badurę głównie zajmowały inicjatywy pro-środowiskowe.
— Konferencja była bardzo ciekawa. Rozmawialiśmy tutaj nie tylko o kwestiach finansów, ale także szerzej. Sam osobiście brałem udział w panelu, który poświęcony był tematyce ESG, ponieważ kwestie ekologii są mi szczególnie bliskie. My jako firma też dużo w tym obszarze inwestujemy. Chcemy pomagać inwestować pieniądze tym podmiotom które wypełniają agendę ONZ w obszarze ESG — stwierdził Wiceprezes zarządu CRIF.