Partner serwisuVisa dla biznesu

ESG


ESG to skrót od Environmental, Social and Corporate Governance. Chodzi o działania podejmowane przez firmy ze względu na ochronę środowiska, dbanie o społeczeństwo i ład korporacyjny. W tej kategorii znajdziecie informacje między innymi o ekologicznych kartach płatniczych, działalności fintechów na rzecz ograniczenia śladu węglowego i innych inicjatywach mających na celu dbanie o środowisko.
Adyen uruchamia Planet - narzędzie do niwelowania śladu węglowego
May 12, 2021, 2:10 PM

Fintech Adyen uruchomił narzędzie Planet, dodatek do pakietu produktów Impact. Planet pozwala kupującym zniwelować swój ślad węglowy podczas zakupów w interecie.

NCBR ogłasza projekt na magazyn energii z OZE
May 4, 2021, 4:50 PM

Jednym z wyzwań w energetyce jest rozwój technologii magazynowania energii elektrycznej pochodzącej z OZE. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ogłasza przedsięwzięcie „Magazynowanie energii elektrycznej”.

Trzy sposoby, jak łatwo zadbać o środowisko
April 30, 2021, 1:33 PM

Ekologiczne karty płatnicze, kalkulator śladu węglowego czy wypożyczanie zamiast kupowania - niewielkie zmiany, które mogą pomóc środowisku.

Raport Banku Pekao: Perspektywy sektora OZE w Polsce
April 28, 2021, 1:31 PM

Bank Pekao będzie chciał odegrać istotną rolę w przejściu Polski do niskoemisyjnej gospodarki. Najnowszy raport podejmuje temat transformacji polskiej gospodarki w kierunku źródeł odnawialnych, przedstawiając jej perspektywy na tle trendów światowych i regionalnych. 

BNP Paribas rozpoczyna współpracę z Doconomy. Pozwoli klientom mierzyć ślad węglowy
April 27, 2021, 4:31 PM

BNP Paribas to pierwszy bank w Polsce, który współpracuje ze szwedzkim Doconomy.