Partner serwisuVisa dla biznesu

ESG


ESG to skrót od Environmental, Social and Corporate Governance. Chodzi o działania podejmowane przez firmy ze względu na ochronę środowiska, dbanie o społeczeństwo i ład korporacyjny. W tej kategorii znajdziecie informacje między innymi o ekologicznych kartach płatniczych, działalności fintechów na rzecz ograniczenia śladu węglowego i innych inicjatywach mających na celu dbanie o środowisko.
Wnioski z raportu „Closing the disconnect in ESG data”
November 24, 2021, 10:30 AM

Z publikacji KPMG International wynika, że istotnym wyzwaniem dla instytucji finansowych jest spójność i aktualność danych ESG.

Visa udostępni kalkulator śladu węglowego. Rusza pakiet Visa Eco Benefits
November 19, 2021, 11:37 AM

Zaprojektowano go z myślą o wydawcach kart, którzy chcą zachęcać do działań wspierających zrównoważoną konsumpcję. Na początek z rozwiązania skorzystają klienci Visa w Europie.

InPost wprowadza "elektro zwroty". Niepotrzebną elektronikę oddasz do paczkomatu
November 17, 2021, 10:15 AM

Wystarczy przygotować paczkę, wypełnić formularz, odebrać kod na darmową wysyłkę, umieścić go na przesyłce i nadać ją w jednym z paczkomatów.

FlixMobility stworzy autobus dalekobieżny zasilany wodorem
November 10, 2021, 12:55 PM

Pojazd ma powstać do 2024 r. w ramach projektu HyFleet. Będzie to pierwszy w Europie autobus jeżdżący na długich dystansach napędzany wodorem.

mBank przyjmuje zasady odpowiedzialnej bankowości ONZ
October 26, 2021, 11:46 AM

Przystąpienie do inicjatywy obliguje bank do mierzenia wpływu na społeczeństwo i środowisko naturalne, a także wyznaczania i realizowania celów tam, gdzie wpływ ten jest największy.