Partner serwisuVisa dla biznesu

ESG


ESG to skrót od Environmental, Social and Corporate Governance. Chodzi o działania podejmowane przez firmy ze względu na ochronę środowiska, dbanie o społeczeństwo i ład korporacyjny. W tej kategorii znajdziecie informacje między innymi o ekologicznych kartach płatniczych, działalności fintechów na rzecz ograniczenia śladu węglowego i innych inicjatywach mających na celu dbanie o środowisko.
EKO kredyty w ofercie Banku Pekao
July 22, 2021, 2:32 PM

Bank udostępnił klientom EKO Pożyczkę Ekspresową oraz EKO Kredyt Mieszkaniowy. Oferta szczególnie zainteresuje osoby, chcące wyposażyć się w panele i ogniwa fotowoltaiczne.

Banki muszą się przygotować do zarządzania ryzykiem ESG
July 20, 2021, 11:42 AM

Kwestie środowiskowe, społeczne i związane z ładem korporacyjnym (ESG) oraz wiążące się z nimi szanse i ryzyka są coraz bardziej istotne dla instytucji finansowych.

Kolejne marki zwracają uwagę na ślad węglowy i wodny. Aplikacje do redukcji emisji
July 16, 2021, 11:54 AM

Kolejne marki coraz prężniej działają na rzecz m.in. środowiska naturalnego. Przedstawiciele rynku stawiają na mobilność w tym rozwój autorskich aplikacji.

Wywiad z Sebastianem Kulczykiem podczas gali konkursu "Zagraj o mentoring" organizowanego przez inQUBE
July 14, 2021, 4:23 PM

Odbył się finał piątej edycji konkursu „Zagraj o mentoring”, organizowanego  przez inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, Uniwersytet Ekonomiczny  we Wrocławiu oraz InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Startup Pacific.org stworzył karty płatnicze wykonane z plastiku wyłowionego z oceanu
July 13, 2021, 4:26 PM

- Dbamy o to, żeby plastik z oceanu trafił do twojego portfela, a nie do żołądka - tymi słowami start-up promuje karty płatnicze, do stworzenia których wykorzystano plastik pozyskany z zalegających w morzach i oceanach plastikowych śmieci.