Z platform benefitowych korzysta w Polsce już ponad milion pracowników. Ich konta na platformach, służące do zakupu różnych produktów i usług, najczęściej zasilane są przez pracodawcę środkami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS), ale mogą tam wpływać także nagrody w konkursach lub środki wpłacane dodatkowo przez samego pracownika – czytamy w komunikacie PZU.

Grupa PZU budując własną platformę pozapłacowych benefitów pracowniczych współpracowała ze spółką Motivizer. Dostarczyła ona PZU Pomoc technologię platformy do obsługi pozapłacowych benefitów pracowniczych. Technologia ta została dostosowana do standardów PZU i ma być dalej rozwijana jako filar ekosystemu benefity.

Startuje platforma PZU Benefity

Platforma PZU jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych firm w Polsce. Pracownicy znajdą na niej benefity w postaci zarówno produktów grupy, takich jak m.in. ubezpieczenia życiowe i majątkowe, abonamenty medyczne. Jak również oferty blisko 200 współpracujących z PZU partnerów – m.in. kin, biur podróży, sklepów, platform streamingowych, szkół językowych, czy restauracji.

– Firmy coraz chętniej korzystają z tej formy nagradzania kadry, a pracownicy chwalą sobie takie elastyczne rozwiązanie. Odgórnie narzucone wyjazdy integracyjne czy owocowe czwartki odchodzą do lamusa. Dziś to pracownicy sami decydują, na co chcą wydać dodatkowe środki przekazane przez pracodawcę. To właśnie z myślą o potrzebach polskich firm i ich pracowników PZU oferuje wygodną i intuicyjną platformę benefitową, na której każdy znajdzie atrakcyjne propozycje produktów i usług – mówi Maciej Gołaś, wiceprezes PZU Pomoc.

Platformę benefitową PZU można wdrożyć niezależnie od tego, czy firma posiada już inne produkty z Grupy PZU. Pracownik na platformie może zapoznać się również z ofertą ubezpieczenia grupowego dla danego zakładu pracy, produktami finansowymi PZU CASH i innymi ubezpieczeniami.

Pracodawcy za pomocą PZU Benefity mogą obsługiwać wnioski pracownicze i prowadzić różne akcje społeczne w firmie, np. zbiórki na cele charytatywne. Ponadto mogą konfigurować system, dostosowując funkcjonalność platformy do swoich preferencji i potrzeb.