Indywidualna opieka medyczna PZU Zdrowie ma być korzystnym rozwiązaniem dla osób, którym pracodawca nie sponsoruje pakietów, wykonują one wolny zawód lub chcą zrobić jednorazowy przegląd zdrowia.

PZU Zdrowie wprowadza pakiety dla klientów indywidualnych

Pakiety medyczne PZU Zdrowie to abonamenty, które zapewniają roczny dostęp m.in.  do konsultacji lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych w placówkach oraz porad telemedycznych. Dostępne są w jednym z 4 zakresów: mini, podstawowym, rozszerzonym i kompleksowym.

Najszerszy zawiera m.in. nielimitowane konsultacje stacjonarne u lekarzy z zakresu 24 specjalizacji i konsultacje telemedyczne z zakresu 30 specjalizacji, ponad 360 rodzajów badań diagnostycznych, 30 zabiegów rehabilitacji oraz 40 proc. zniżki na usługi stomatologii zachowawczej. Pakietem medycznym można objąć także członków rodziny. Pakiet można kupić w aplikacji mobilnej oraz w portalu mojePZU.

Według niedawnego badania o życiu i zdrowiu Polaków zrealizowanego przez agencję badawczą IQS na zlecenie PZU Życie, większość osób deklaruje, że wykonują badania profilaktyczne, ale przeważnie w nieregularnych odstępach czasu. Wśród głównych barier wskazują trudności z dostaniem się do lekarza, a także ze zdobyciem skierowania czy pojawieniem się na pierwszej wizycie.