Partner serwisuVisa dla biznesu

Asia Stankiewicz


Artykuły autora:

Jak działa algorytm sortowania treści na Instagramie?
4 czerwca 2018, 15:00

Instagram wprowadził nowy algorytm sortowania treści w aplikacji. Co zadecyduje o kolejności wyświetlanych postów? Wcześniej aplikacja stosowała odwrócony algorytm sortowania treści w sposób chronologiczny. Jak jest teraz?

Cyfrowa rewolucja w Carrefour
4 czerwca 2018, 13:22

Carrefour rozpoczął implementację produkcyjną systemu Globalnej Synchronizacji Danych (GDSN) w Polsce. Polska jest kolejnym po Francji, Brazylii i Tajwanie krajem, w którym Carrefour konsekwentnie wdraża system do wymiany danych produktowych w ramach realizacji swojej strategii cyfrowej transformacji.

Zalando startuje w Irlandii i Czechach
4 czerwca 2018, 11:08

Zalando, wiodąca platforma modowa i lifestylowa w Europie, jeszcze tego lata rozpocznie działalność w Czechach i Irlandii. Czechy to pierwszy po Polsce rynek w Europie Wschodniej, na którym pojawi się Zalando. Rozszerzenie działalności firmy o Czechy i Irlandię jest jej pierwszą ekspansją od 2013 roku. Dzięki dwóm nowym rynkom Zalando powiększy swój lokalny zasięg, wychodząc z ofertą do 15,4 milionów dodatkowych klientów.

Ile Polacy wydają na wakacje?
1 czerwca 2018, 12:51

Coraz więcej Polaków stać na wakacyjny wyjazd. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Diners Club Polska, większość osób wyjeżdżających w tym roku na wakacje planuje przeznaczyć od 1 tys. do 2 tys. zł na jednego członka rodziny. Na wakacje wyjedzie więcej osób niż przed rokiem. Na popularności zyskały podróże zagraniczne, ale połowa ankietowanych nie zamierza w żaden sposób ubezpieczyć wyjazdu poza granice kraju.

  Jak nauczyć młodych zarządzania pieniędzmi?
  1 czerwca 2018, 10:53

  Studia ekonomiczne znajdują się w czołówce kierunków najchętniej wybieranych przez polskich studentów. Prestiż, ciekawa praca i szansa na wysokie zarobki powodują, że młodzi Polacy chętnie na nie stawiają, w czym dopingują ich rodzice. Dobra pensja i teoretyczna wiedza ekonomiczna nie muszą jednak chronić przed problemami finansowymi.

  Bank BGŻ BNP Paribas ogłasza strategię na lata 2018-2021
  17 maja 2018, 13:08

  Bank BGŻ BNP Paribas ogłasza nową strategię „Fast Forward”, której głównym założeniem jest koncentracja na kliencie, transformacja cyfrowa produktów, usług i procesów, co przyspieszy rozwój i przyczyni się do zwiększenia rentowności.

  Futersi na rynku pracy
  16 maja 2018, 14:08

  Futersi, czyli najmłodsze pokolenie Polaków tzw. generacji Z, która właśnie teraz wybiera ścieżkę dalszego kształcenia i planuje swoją przyszłość zawodową, to wyzwanie nie tylko dla firm i rekruterów, ale całej polskiej gospodarki. Tymczasem badania pokazują, że już 60% dużych i średnich firm ma problem ze znalezieniem pracowników.

   Wyniki Ognivo za I kwartał 2018 r. - ilu z nas przeniosło swój rachunek?
   14 maja 2018, 12:55

   W I kw. 2018 r. decyzję o zmianie rachunku bankowego, z wykorzystaniem systemu Ognivo, podjęło 7 419 osób. W porównaniu do IV kw. 2017 r. liczba rachunków przeniesionych przy pomocy prowadzonego przez KIR systemu zwiększyła się o 764. Najwięcej wniosków – ponad 2,5 tys. wpłynęło w marcu.

    Nexo udzieli pożyczki w kryptowalutach
    7 maja 2018, 12:08

    Fintechowa firma Nexo wspierana przez Credissimo (firma działa również w Polsce) informuje o uruchomieniu nowej platformy, która ma służyć do udzielania natychmiastowych pożyczek kryptowalutowych. Użytkownicy mogą otrzymać pożyczkę na podstawie ich aktywów kryptowalut, jednocześnie zachowując prawo własności do waluty cyfrowej.

    BlaBlaCar znów wprowadza abonament za przejazdy
    7 maja 2018, 10:55

    BlaBlaCar przywrócił abonament dla pasażerów, który wynosi 10 zł za kwartał. Mimo wprowadzenia dodatkowej opłaty za usługę, chętnych korzystających ze wspólnych przejazdów nie brakuje.