Partner serwisuVisa dla biznesu

Asia Stankiewicz


Artykuły autora:

Ile Polacy wydają na wakacje?
1 czerwca 2018, 12:51

Coraz więcej Polaków stać na wakacyjny wyjazd. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Diners Club Polska, większość osób wyjeżdżających w tym roku na wakacje planuje przeznaczyć od 1 tys. do 2 tys. zł na jednego członka rodziny. Na wakacje wyjedzie więcej osób niż przed rokiem. Na popularności zyskały podróże zagraniczne, ale połowa ankietowanych nie zamierza w żaden sposób ubezpieczyć wyjazdu poza granice kraju.

  Jak nauczyć młodych zarządzania pieniędzmi?
  1 czerwca 2018, 10:53

  Studia ekonomiczne znajdują się w czołówce kierunków najchętniej wybieranych przez polskich studentów. Prestiż, ciekawa praca i szansa na wysokie zarobki powodują, że młodzi Polacy chętnie na nie stawiają, w czym dopingują ich rodzice. Dobra pensja i teoretyczna wiedza ekonomiczna nie muszą jednak chronić przed problemami finansowymi.

  JPMorgan rozpoczął testy nowej platformy blockchainowej
  7 maja 2018, 14:54

  JPMorgan rozpoczął testy swojej nowej platformy blockchainowej. Ma ona zoptymalizować proces emisji instrumentów finansowych, m.in. papierów dłużnych.

  Nexo udzieli pożyczki w kryptowalutach
  7 maja 2018, 12:08

  Fintechowa firma Nexo wspierana przez Credissimo (firma działa również w Polsce) informuje o uruchomieniu nowej platformy, która ma służyć do udzielania natychmiastowych pożyczek kryptowalutowych. Użytkownicy mogą otrzymać pożyczkę na podstawie ich aktywów kryptowalut, jednocześnie zachowując prawo własności do waluty cyfrowej.

  BlaBlaCar znów wprowadza abonament za przejazdy
  7 maja 2018, 10:55

  BlaBlaCar przywrócił abonament dla pasażerów, który wynosi 10 zł za kwartał. Mimo wprowadzenia dodatkowej opłaty za usługę, chętnych korzystających ze wspólnych przejazdów nie brakuje.

   W marcu 2018 r. banki udzieliły 21,3 tys. kredytów mieszkaniowych
   27 kwietnia 2018, 14:51

   W marcu 2018 r., w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r. zarówno w ujęciu liczbowym, jak i wartościowym, instytucje finansowe udzieliły więcej kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych, oraz przyznały limitów kredytowych.

    Branża faktoringu po I kwartale 2018 roku
    27 kwietnia 2018, 14:23

    Już ponad 9 tys. podmiotów gospodarczych w Polsce zabezpiecza się przed skutkami zatorów płatniczych korzystając z faktoringu. To o 14 proc. więcej niż rok temu. Finansowanie działalności na podstawie faktur jest opłacalne także dla firm faktoringowych.

    Monika Woźniak, SMEO - rynek mikrofaktoringu rośnie
    27 kwietnia 2018, 13:03

    Czego od rynku oczekują mikroprzedsiębiorcy? Dlaczego faktoring jest lepszym rozwiązaniem, niż kredyt? 90% małych firm boryka się z płynnością.

    Sztuczna inteligencja zagrozi polskiej gospodarce
    27 kwietnia 2018, 12:20

    Z raportu opublikowanego przez Uniwersytet Oksfordzki oraz Yale wynika, że już w 2024 roku nie będą potrzebni tłumacze, a za 45 lat roboty wykonają wszystkie zadania, które dziś wykonują ludzie.

    Jak analityka wyznacza trendy technologiczne? Zapowiedź SAS Forum 2018
    26 kwietnia 2018, 13:45

    Jesteśmy świadkami transformacji cyfrowego świata napędzanej przez dane, powszechny dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych oraz dynamiczny rozwój takich dziedzin, jak uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja. Analityka stała się główną siłą napędową rozwoju technologii i gospodarki cyfrowej, a co za tym idzie sposobu funkcjonowania współczesnych społeczeństw. Analityczna transformacja będzie tematem 24. edycji SAS Forum, które odbędzie się 21 maja w hotelu Hilton, w Warszawie.