Partner serwisuVisa dla biznesu

Asia Stankiewicz


Artykuły autora:

Płatności na jeden klik, czyli idealne rozwiązania dla zakupoholików
July 3, 2018, 8:20 AM

Coraz częściej dokonujemy zakupów w internecie. Dlaczego? Płatności online są szybkie, bezpieczne, intuicyjne oraz zapewniają oszczędność czasu i pieniędzy. A przynajmniej tego wymagają klienci.

Tyle w temacie Polski innowacyjnej. Czwarta rewolucja przemysłowa omija nas szerokim łukiem
June 27, 2018, 2:35 PM

Analitycy z firmy doradczej ASD Consulting sprawdzili, na ile czwarta rewolucja przemysłowa wpłynęła na inwestycje polskich producentów w technologie. Badanie odkrywa smutny obraz rodzimego przemysłu, gdzie większość firm nie rozpoczęła jeszcze procesu cyfrowej transformacji. Doskonale widać to po sposobie pozyskiwania danych produkcyjnych. Aż 84 proc. menedżerów produkcji przyznało, że w ich firmach takie informacje zapisywane są ręcznie.

GPW planuje 14 nowych inicjatyw - niektóre dotyczą fintechów
June 27, 2018, 1:51 PM

14 inicjatyw strategicznych wesprze dynamikę wzrostu GK GPW, stając się również motorem innowacji w polskiej gospodarce. Znajdzie się coś dla fintechów?

Powstała aplikacja do tworzenia napisów na YouTube'a
June 27, 2018, 1:12 PM

Lubelska firma tłumaczeniowa rewolucjonizuje rynek tworzenia napisów do filmów wideo. Oprogramowanie wykorzystywane w tym celu jest skomplikowane i nieefektywne — skarży się środowisko. Aplikacja Subtiled. com to prosta alternatywa. Jej twórcy przekonują, że swoją funkcjonalnością zostawia konkurencję daleko w tyle.

1/4 z nas uważa, że technologia stanowi zagrożenie dla ludzi
June 27, 2018, 12:29 PM

Zmiany technologiczne są w naszym codziennym życiu nieuniknione - pod tym stwierdzeniem podpisuje się niemal trzy czwarte Polaków. Ponad połowa z nas boi się jednak utraty prywatności jako konsekwencji rozwoju technologicznego.

Polski Internet bezpieczny jak nigdy
June 27, 2018, 12:06 PM

2,57 mln nazw - tyle domen z końcówką .pl jest utrzymywanych w Polsce według ostatniego raportu NASK za pierwszy kwartał 2018 roku. Jak wskazuje opracowanie, 68,44% nazw domen jest w rękach przedsiębiorców, a pozostałe 31,56% należy do osób fizycznych.

PKO Bank Polski udostępni Apple Pay
June 27, 2018, 11:25 AM

Apple Pay oficjalnie weszły na polski rynek. Płatności mobilne od Apple na początek oferuje 9 banków działających w Polsce. Już niedługo usługa będzie dostępna także dla klientów PKO Banku Polskiego.

Apple zaprezentował iOS 12. Smartfon będzie kontrolował nasz czas?
June 26, 2018, 9:40 AM

Masz iPhone’a albo zastanawiasz się czy go kupić? Firma Apple właśnie wypuściła pierwszą publiczną wersję beta systemu iOS 12. Przekonaj się, czy warto ją mieć.

Chmura to kolejny krok w rozwoju bankowości
June 26, 2018, 8:15 AM

Zintegrowane cyfrowe środowisko bankowe musi radzić sobie z coraz większą ilością danych - jest to niezaprzeczalnym faktem. Jednak w praktyce rzadko zastanawiamy się nad tym, jak dużo informacji rzeczywiście generuje bankowość.

Apple wymienia klawiatury w MacBookach. Za darmo
June 25, 2018, 9:39 AM

W 2016 roku Apple zaprojektował nową wersję klawiatury MacBooka Pro, co nie było dobrym pomysłem.