dr Mirosław Ciesielski

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym. Wykładowca akademicki. Publicysta – artykuły dotyczące obszaru fintech w obserwatorfinansowy.pl i forsal.pl.

Artykuły autora:

Chiny będą największą bezgotówkową gospodarką świata
3 stycznia 2019, 17:23

Chiny w roku 2021 będą państwem o największej liczbie transakcji bezgotówkowych na świecie, głównie dzięki wzrostowi płatności e-commerce.

"Męski startup" dostaje 2,1 mln USD od inwestorów, a kobiecy mniej niż 1 mln USD. Inwestorzy wolą facetów
30 lipca 2018, 17:38

Założenie i prowadzenie startupu przez kobietę to wciąż rzadkość. Takie firmy słabiej pozyskują kapitał inwestorów, ale wbrew temu kreują przeciętnie wyższe przychody. To wynik specyficznej sytuacji i niewiary w sukces businesswoman. Jednak i to się zmienia.

Szwajcarski sektor fintech - szybki rozwój i ograniczenia
6 marca 2018, 13:18

Szwajcarski sektor fintech z ośrodkami w Zurychu i Genewie znajduje się na dobrej drodze do stania się światowym hubem technologicznym, szczególnie w zakresie technologii blockchain i rozwiązań odnoszących się do zarządzania aktywami. Takie wnioski płyną ze stadium przygotowanego przez Instytut Usług Finansowych ZUG IFZ Uniwersytetu w Lucernie. Widoczne są jednak także przeszkody do pokonania.

Challenger banki zdobywają rynek. Jak robi to Monzo?
14 lutego 2018, 10:58

Tandem, Atom Bank, Starling, Aldemore i wiele innych. Ich narodziny umożliwił po roku 2013 liberalny brytyjski nadzór finansowy - Financial Conduct Authority.

Komisja Europejska ogłasza plan obejmujący fintechy i regulatorów
7 lutego 2018, 13:23

Komisja Europejska od początku roku jest bardzo aktywna w obszarze nowych technologii. Z początkiem lutego powołała do życia Blockchain Observatory and Forum podmiot do monitorowania i wsparcia znajdującej coraz to nowe zastosowania technologii rozproszonych rejestrów (DLT).

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty