Partner serwisuVisa dla biznesu

Michał Ćwiakowski

Counsel w kancelarii Gawroński & Partners, szef Praktyki Regulacji Bankowych i Finansowych. Ekspert regulacji rynku finansowego, w tym m.in. w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy, usług płatniczych, prawa bankowego, ładu korporacyjnego i szeroko rozumianego compliance. Doradza bankom, TFI, instytucjom płatniczym i innym podmiotom rynku finansowego.

Artykuły autora:

Czy outsourcing chmurowy to outsourcing szczególnego rodzaju?
19 listopada 2019, 21:26

A może outsourcing chmurowy jest na tyle wyjątkowy, że nie sposób dopasować do niego zasad ogólnych i muszą one być objęte regulacją specyficzną?

  Uzyskanie zwolnienia z mechanizmu fall-back
  29 sierpnia 2019, 10:35

  Jednym z aktualniejszych wyzwań prawnych w związku z wejściem w życie PSD 2 jest tzw. fall-back. Jak uzyskać zwolnienie z jego stosowania?

   Co to jest pieniądz elektroniczny i bezgotówkowy?
   8 lipca 2019, 21:57

   Co to jest pieniądz elektroniczny? Nie jest to nowe pojęcie i wydawać by się mogło, że termin ten już się opatrzył. Wciąż jednak dochodzi do pomyłek.

    KNF, GIIF a zdalne kanały dystrybucji
    17 czerwca 2019, 10:53

    Weryfikacja tożsamości klienta przez instytucje finansowe, w braku jego fizycznej obecności, wiąże się z co najmniej dwoma istotnymi aspektami prawnymi.

     AML w kantorach internetowych
     22 maja 2019, 11:05

     W kwietniu NBP przypomniał, że nie tylko banki, ale także kantory zobligowane są do stosowania przepisów o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.