Partner serwisu Visa dla biznesu
Michał Ćwiakowski

Michał Ćwiakowski

Counsel w kancelarii Gawroński & Partners, szef Praktyki Regulacji Bankowych i Finansowych. Ekspert regulacji rynku finansowego, w tym m.in. w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy, usług płatniczych, prawa bankowego, ładu korporacyjnego i szeroko rozumianego compliance. Doradza bankom, TFI, instytucjom płatniczym i innym podmiotom rynku finansowego.

Posty użytkownika:

AML w usługach TPP

3 miesiące temu Michał Ćwiakowski
Coraz większa liczba podmiotów PISP lub AISP skłania się do refleksji nad tym, jak powinien wyglądać system AML w przypadku tych usług.
#PSD2

Czy outsourcing chmurowy to outsourcing szczególnego rodzaju?

6 miesięcy temu Michał Ćwiakowski
A może outsourcing chmurowy jest na tyle wyjątkowy, że nie sposób dopasować do niego zasad ogólnych i muszą one być objęte regulacją specyficzną?

Uzyskanie zwolnienia z mechanizmu fall-back

9 miesięcy temu Michał Ćwiakowski
Jednym z aktualniejszych wyzwań prawnych w związku z wejściem w życie PSD 2 jest tzw. fall-back. Jak uzyskać zwolnienie z jego stosowania?

Co to jest pieniądz elektroniczny i bezgotówkowy?

11 miesięcy temu Michał Ćwiakowski
Co to jest pieniądz elektroniczny? Nie jest to nowe pojęcie i wydawać by się mogło, że termin ten już się opatrzył. Wciąż jednak dochodzi do pomyłek.

KNF, GIIF a zdalne kanały dystrybucji

12 miesięcy temu Michał Ćwiakowski
Weryfikacja tożsamości klienta przez instytucje finansowe, w braku jego fizycznej obecności, wiąże się z co najmniej dwoma istotnymi aspektami prawnymi.

AML w kantorach internetowych

1 rok temu Michał Ćwiakowski
W kwietniu NBP przypomniał, że nie tylko banki, ale także kantory zobligowane są do stosowania przepisów o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.