Partner serwisuVisa dla biznesu

Michał Nowakowski

Twórca finregtech.pl – portalu, którego misją jest dostarczanie nieodpłatnych analiz regulacji prawnych sektora finansowego (z naciskiem na FinTech) opracowanych w przystępnym języku i formie.

Artykuły autora:

Bariery dla RegTech, czyli jak uwolnić innowacje w regulacyjnym compliance?
July 17, 2020, 4:06 PM

Dlaczego tak słabo rozwijają nam się rozwiązania RegTech, czyli innowacje technologiczne pozwalające „uporać” się z obowiązkami prawnymi i regulacyjnymi?

SupTech zmieni oblicze nadzoru
November 14, 2019, 1:30 PM

Rozwój technologii, w tym rosnące znaczenie dużych zbiorów danych, powoduje że również po stronie regulatorów pojawiają się inne potrzeby niż 10 lat temu.

  RegTech, czyli cichy brat Fintech
  October 6, 2019, 8:54 AM

  Czym jest RegTech? Jak może pomóc instytucjom i przedsiębiorstwom z sektora finansowego? W jakim miejscu się znaleźliśmy w rozwoju regulation technology?

   Polish API - rekomendacje ZBP w sprawie bezpieczeństwa dla banków i TPP
   September 12, 2019, 3:28 PM

   ZBP opublikował rekomendacje dotyczące stosowania Polish API w obszarze bezpieczeństwa. To wartościowy dokument, który zawiera szereg uniwersalnych zasad.

    Dlaczego sztuczna inteligencja to nie osoba (prawna)?
    August 29, 2019, 8:43 AM

    Dlaczego sztuczna inteligencja to nie osoba prawna? Powodów jest wiele. Rozwój AI implikuje powstanie wielu fundamentalnych dylematów prawnych.

     Aspekty prawne w polskiej polityce rozwoju sztucznej inteligencji
     August 23, 2019, 3:45 PM

     Aspekty prawne sztucznej inteligencji w najnowszej Polityce Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Polsce. Czy sztuczna inteligencja będzie mogła kupować?

      Bank 4.0. Buy and Go, czyli jak (rzadko) banki współpracują z FinTechami?
      June 12, 2019, 12:30 PM

      Współpraca banku z fintechami, czyli jak przeobrazić konserwatywną instytucję w "zwinnego motyla"? Analiza 8. punktu z listy Bretta Kinga.

       Potrzebujemy (szybkiej) zmiany, czyli kilka słów o ekosystemie Fintech w Polsce
       May 25, 2019, 12:33 PM

       Na świecie pojawia się coraz więcej rozwiązań, które mają ułatwić wdrażanie innowacji finansowych. Jednak wciąż potrzeba nam zmiany w tym zakresie.

        Sztuczna inteligencja w sektorze finansowym. Wyzwania prawne
        May 20, 2019, 10:43 AM

        Rozwój AI i ML jest na jeszcze dość początkowym etapie rozwoju, również regulacyjnie. Jakie wyzwania stoją przed sektorem finansowym i regulatorami?

         Przyszłość PSD2 w oczach Grupy Berlińskiej. Czy już czas na PSD3?
         December 8, 2018, 1:41 PM

         Grupa Berlińska to międzynarodowa inicjatywa na rzecz promowania bardziej efektywnych i skutecznych rozwiązań w obszarze usług płatniczych.