Partner serwisu Visa dla biznesu
Michał Nowakowski

dr Michal Nowakowski

Twórca finregtech.pl – portalu, którego misją jest dostarczanie nieodpłatnych analiz regulacji prawnych sektora finansowego (z naciskiem na FinTech) opracowanych w przystępnym języku i formie.

Posty użytkownika:

Bariery dla RegTech, czyli jak uwolnić innowacje w regulacyjnym compliance?

2 tygodnie temu Michał Nowakowski
Dlaczego tak słabo rozwijają nam się rozwiązania RegTech, czyli innowacje technologiczne pozwalające „uporać” się z obowiązkami prawnymi i regulacyjnymi?
#Regtech

SupTech zmieni oblicze nadzoru

9 miesięcy temu Michał Nowakowski
Rozwój technologii, w tym rosnące znaczenie dużych zbiorów danych, powoduje że również po stronie regulatorów pojawiają się inne potrzeby niż 10 lat temu.

RegTech, czyli cichy brat Fintech

10 miesięcy temu Michał Nowakowski
Czym jest RegTech? Jak może pomóc instytucjom i przedsiębiorstwom z sektora finansowego? W jakim miejscu się znaleźliśmy w rozwoju regulation technology?

Polish API – rekomendacje ZBP w sprawie bezpieczeństwa dla banków i TPP

11 miesięcy temu Michał Nowakowski
ZBP opublikował rekomendacje dotyczące stosowania Polish API w obszarze bezpieczeństwa. To wartościowy dokument, który zawiera szereg uniwersalnych zasad.

Dlaczego sztuczna inteligencja to nie osoba (prawna)?

11 miesięcy temu Michał Nowakowski
Dlaczego sztuczna inteligencja to nie osoba prawna? Powodów jest wiele. Rozwój AI implikuje powstanie wielu fundamentalnych dylematów prawnych.

Aspekty prawne w polskiej polityce rozwoju sztucznej inteligencji

12 miesięcy temu Michał Nowakowski
Aspekty prawne sztucznej inteligencji w najnowszej Polityce Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Polsce. Czy sztuczna inteligencja będzie mogła kupować?

Bank 4.0. Buy and Go, czyli jak (rzadko) banki współpracują z FinTechami?

1 rok temu Michał Nowakowski
Współpraca banku z fintechami, czyli jak przeobrazić konserwatywną instytucję w "zwinnego motyla"? Analiza 8. punktu z listy Bretta Kinga.

Potrzebujemy (szybkiej) zmiany, czyli kilka słów o ekosystemie Fintech w Polsce

1 rok temu Michał Nowakowski
Na świecie pojawia się coraz więcej rozwiązań, które mają ułatwić wdrażanie innowacji finansowych. Jednak wciąż potrzeba nam zmiany w tym zakresie.

Sztuczna inteligencja w sektorze finansowym. Wyzwania prawne

1 rok temu Michał Nowakowski
Rozwój AI i ML jest na jeszcze dość początkowym etapie rozwoju, również regulacyjnie. Jakie wyzwania stoją przed sektorem finansowym i regulatorami?

Przyszłość PSD2 w oczach Grupy Berlińskiej. Czy już czas na PSD3?

2 lata temu Michał Nowakowski
Grupa Berlińska to międzynarodowa inicjatywa na rzecz promowania bardziej efektywnych i skutecznych rozwiązań w obszarze usług płatniczych.
#PSD2