Partner serwisu Visa dla biznesu
Michał Nowakowski

dr Michal Nowakowski

Twórca finregtech.pl – portalu, którego misją jest dostarczanie nieodpłatnych analiz regulacji prawnych sektora finansowego (z naciskiem na FinTech) opracowanych w przystępnym języku i formie.

Posty użytkownika:

SupTech zmieni oblicze nadzoru

7 miesięcy temu Michał Nowakowski
Rozwój technologii, w tym rosnące znaczenie dużych zbiorów danych, powoduje że również po stronie regulatorów pojawiają się inne potrzeby niż 10 lat temu.

RegTech, czyli cichy brat Fintech

8 miesięcy temu Michał Nowakowski
Czym jest RegTech? Jak może pomóc instytucjom i przedsiębiorstwom z sektora finansowego? W jakim miejscu się znaleźliśmy w rozwoju regulation technology?

Polish API – rekomendacje ZBP w sprawie bezpieczeństwa dla banków i TPP

9 miesięcy temu Michał Nowakowski
ZBP opublikował rekomendacje dotyczące stosowania Polish API w obszarze bezpieczeństwa. To wartościowy dokument, który zawiera szereg uniwersalnych zasad.

Dlaczego sztuczna inteligencja to nie osoba (prawna)?

9 miesięcy temu Michał Nowakowski
Dlaczego sztuczna inteligencja to nie osoba prawna? Powodów jest wiele. Rozwój AI implikuje powstanie wielu fundamentalnych dylematów prawnych.

Aspekty prawne w polskiej polityce rozwoju sztucznej inteligencji

9 miesięcy temu Michał Nowakowski
Aspekty prawne sztucznej inteligencji w najnowszej Polityce Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Polsce. Czy sztuczna inteligencja będzie mogła kupować?

Bank 4.0. Buy and Go, czyli jak (rzadko) banki współpracują z FinTechami?

12 miesięcy temu Michał Nowakowski
Współpraca banku z fintechami, czyli jak przeobrazić konserwatywną instytucję w "zwinnego motyla"? Analiza 8. punktu z listy Bretta Kinga.

Potrzebujemy (szybkiej) zmiany, czyli kilka słów o ekosystemie Fintech w Polsce

1 rok temu Michał Nowakowski
Na świecie pojawia się coraz więcej rozwiązań, które mają ułatwić wdrażanie innowacji finansowych. Jednak wciąż potrzeba nam zmiany w tym zakresie.

Sztuczna inteligencja w sektorze finansowym. Wyzwania prawne

1 rok temu Michał Nowakowski
Rozwój AI i ML jest na jeszcze dość początkowym etapie rozwoju, również regulacyjnie. Jakie wyzwania stoją przed sektorem finansowym i regulatorami?

Przyszłość PSD2 w oczach Grupy Berlińskiej. Czy już czas na PSD3?

1 rok temu Michał Nowakowski
Grupa Berlińska to międzynarodowa inicjatywa na rzecz promowania bardziej efektywnych i skutecznych rozwiązań w obszarze usług płatniczych.
#PSD2