Partner serwisuVisa dla biznesu

Michał Nowakowski

Twórca finregtech.pl – portalu, którego misją jest dostarczanie nieodpłatnych analiz regulacji prawnych sektora finansowego (z naciskiem na FinTech) opracowanych w przystępnym języku i formie.

Artykuły autora:

SupTech zmieni oblicze nadzoru
14 listopada 2019, 13:30

Rozwój technologii, w tym rosnące znaczenie dużych zbiorów danych, powoduje że również po stronie regulatorów pojawiają się inne potrzeby niż 10 lat temu.

  Polish API - rekomendacje ZBP w sprawie bezpieczeństwa dla banków i TPP
  12 września 2019, 15:28

  ZBP opublikował rekomendacje dotyczące stosowania Polish API w obszarze bezpieczeństwa. To wartościowy dokument, który zawiera szereg uniwersalnych zasad.

   Dlaczego sztuczna inteligencja to nie osoba (prawna)?
   29 sierpnia 2019, 08:43

   Dlaczego sztuczna inteligencja to nie osoba prawna? Powodów jest wiele. Rozwój AI implikuje powstanie wielu fundamentalnych dylematów prawnych.

    Bank 4.0. Buy and Go, czyli jak (rzadko) banki współpracują z FinTechami?
    12 czerwca 2019, 12:30

    Współpraca banku z fintechami, czyli jak przeobrazić konserwatywną instytucję w "zwinnego motyla"? Analiza 8. punktu z listy Bretta Kinga.

     Sztuczna inteligencja w sektorze finansowym. Wyzwania prawne
     20 maja 2019, 10:43

     Rozwój AI i ML jest na jeszcze dość początkowym etapie rozwoju, również regulacyjnie. Jakie wyzwania stoją przed sektorem finansowym i regulatorami?

      Przyszłość PSD2 w oczach Grupy Berlińskiej. Czy już czas na PSD3?
      8 grudnia 2018, 13:41

      Grupa Berlińska to międzynarodowa inicjatywa na rzecz promowania bardziej efektywnych i skutecznych rozwiązań w obszarze usług płatniczych.