Partner serwisuVisa dla biznesu

Michał Papliński

Ukończył kierunek Finanse i Rachunkowość na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2011 - 2016 zajmował się badaniem sprawozdań spółek z sektora finansowego m.in. banki, zakłady ubezpieczeń, spółki leasingowe, fundusze inwestycyjne jak również licznymi due diligence w firmie konsultingowej Ernst & Young. Następnie w latach 2016 - 2019 powiązany z Grupą TWINO (właściciel marki Netcredit.pl oraz Incredit.pl) gdzie pełnił funkcję Dyrektora Finansowego a następnie Country Managera. W 2019 roku zajmował również stanowisko Managing Directora w firmie AdCredit oraz w spółce Polcredit (właściciel marki ŁatwyKredyt.pl oraz Intratka.pl). Prywatnie kocha wsłuchiwanie się w ciszę natury.

Artykuły autora:

PSD2 u bram. Czy przepisy stanowią zagrożenie dla polskiego rynku finansowego?
17 września 2019, 14:33

Niektórzy obserwatorzy uważają, że nowe przepisy niosą ze sobą szereg zagrożeń, które negatywnie odbiją się na rynku i samych konsumentach.

Fintech ułatwia podróżowanie. Zobaczcie jak zaplanować udane wakacje
16 września 2019, 13:20

W związku z coraz większym popytem na zagraniczne podróże warto poznać kilka podróżniczych #hacków, dzięki którym wyciągniemy z wycieczki jak najwięcej.

Fintech w pełnej krasie. KNF publikuje raport na temat KIP-ów i MIP-ów
22 sierpnia 2019, 14:21

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport o sytuacji krajowych instytucji płatniczych i małych instytucji płatniczych.

Jak będą wyglądały płatności kartą od 14 września? Mastercard podsumowuje zmiany
22 sierpnia 2019, 12:24

Już od 14 września w Polsce zacznie obowiązywać unijna dyrektywa PSD2, która zmieni sposób, w jaki płacimy za zakupy.

Kiedy niewinne pożyczanie staje się chorobą?
26 czerwca 2019, 12:40

Aktualnie oferta firm pożyczkowych jest coraz bogatsza i bardziej przystępna. Nic więc dziwnego, że według Krajowego Rejestru Długów aż 75% Polaków ma na swoim koncie przynajmniej jedną pożyczkę lub kredyt. Zaciągnięcie pożyczki jest czymś normalnym pod warunkiem, że decyzja ta została podjęta świadomie - twierdzi tak 42% Polaków.

"Kalkulator lichwy" dostępny na iOS i Androida
18 czerwca 2019, 16:35

Przy okazji zmian w "ustawie antylichwiarskiej" ministerstwo sprawiedliwości udostępniło na iOS i Androida aplikację o wdzięcznej nazwie "kalkulator lichwy".

Kariera w sektorze fintech. Dobre pensje, ale brak stabilności?
15 maja 2019, 10:04

Fintechy konkurują z bankami i korporacjami, więc siłą rzeczy muszą oferować konkurencyjne wynagrodzenia, ale nie ukrywajmy – w bankach zarabia się lepiej.

Finansowy raj, czy klasyczna utopia? Litewska przygoda z fintechami
23 kwietnia 2019, 11:20

Czy rynek, na którym płatności zbliżeniowe pojawiły się dopiero w 2016 roku ma szansę na zostanie hubem fintechowym w naszej części Europy.

Kup teraz i zapłać później, czyli przegląd ofert odroczonych płatności
20 marca 2019, 12:34

Odroczone płatności na polskim rynku oferuje już kilku dostawców. Taka usługa pozwala na zakup produktu bez konieczności natychmiastowej zapłaty.

Brak jasnych regulacji to problemy dla fintechów
8 lutego 2019, 14:33

Większość reżimów regulacyjnych jest zgodna - fintechy oferujące alternatywne pożyczki są bardzo ważne dla rozwoju pozabankowego sektora finansowego. Niestety wiele krajów do tej pory nie była w stanie uregulować tego rynku, a nadzorców niepokoi brak kontroli nad rosnącymi aktywami. Obawiają się oni powtórki z Chin, gdzie krach na rynku P2P lending poważnie zaszkodził całemu rynkowi finansowemu.