Resi4Rent działa na rynku najmu instytucjonalnego. Obecnie spółka posiada 3 tys. lokali w abonamencie w 11 lokalizacjach: w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Do 2025 roku Resi4Rent zamierza zbudować portfolio 10 tys. mieszkań w abonamencie.

Resi4Rent z finansowaniem o wartości 50 mln euro

Finansowanie zostało zapewnione w ramach EBOR Resilience and Livelihoods Framework. To program, którego celem jest wspieranie Ukrainy oraz państw dotkniętych skutkami rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Pożyczka udzielona Resi4Rent to pierwsza transakcja EBOR dla polskiego sektora PRS (Private Rented Sector).

Resi4Rent otrzymany kredyt przeznaczy na rozwój i obsługę portfela mieszkań w abonamencie. Firma planuje skupić się na realizacji nowych inwestycji w polskich miastach, które przyjęły największą liczbę ukraińskich uchodźców.

– Polska potrzebowała innowacyjnego rozwiązania, aby złagodzić presję na rynku mieszkaniowym i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się je stworzyć. Podmioty oferujące mieszkania na wynajem, takie jak Resi4Rent, zapewniają szybką podaż nowych lokali w krótkim czasie – powiedział Vlaho Kojakovic, dyrektor EBOR ds. nieruchomości i turystyki.

Resi4Rent podkreśla, że wśród obsługiwanych lokatorów pojawia się w tym roku znacznie więcej osób z zagranicy. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej obcokrajowcy stanowili łącznie około 1/4 klientów Resi4Rent, obecnie jest to już ponad 1/3 lokatorów. Największa liczba obywateli Ukrainy zamieszkuje najnowsze inwestycje Resi4Rent jak Kraków Bonarka – ponad 37% lokatorów.