Seria D cieszyła się sporym zainteresowaniem przy znaczącym udziale obecnych akcjonariuszy Scandit w tym Atomico, Forestay Capital, G2VP, GV, Kreos, NGP Capital, Schneider Electric, Sony Innovation Fund by IGV i Swisscom Ventures. Szczególny nacisk w kwestii planów rozwoju będzie dotyczyć regionu Azji i Pacyfiku – m.in. Japonii, Singapuru i Korei Południowej jak i  Europy, w tym Polski, gdzie rekrutowani będą inżynierowie.

Na co Scandit przeznaczy pozyskane fundusze?

Firma działa w Polsce od 2017 roku i jest twórcą m.in.: ShelfView oraz platformy Smart Data Capture, które umożliwia odczytywanie kodów kreskowych, tekstu, identyfikatorów i obiektów przez urządzenia inteligentne, takie jak smartfony, drony, okulary cyfrowe i roboty, w celu automatyzacji i analizowania procesów we wszystkich aspektach działalności.

W ramach pozyskanych funduszy planowane jest m.in. zwiększenie zatrudnienia w zespole inżynierów o ponad 65% w bieżącym roku. Od czasu poprzedniej rundy inwestycyjnej liczebność rozproszonego na całym świecie zespołu firmy zwiększyła się o 85%, a plany zakładają, że do końca 2022 r. wzrośnie o kolejne 50%.

Od czasu rundy inwestycyjnej serii C w maju 2020 r. firma zdobyła już ponad 1700 klientów na całym świecie, w tym m.in. American Eagle Outfitters, Carrefour, FedEx, Levi’s Strauss & Co., Yamato Transport and Sephora.

Scandit chce także inwestować środki we własne prace badawczo-rozwojowe nad głównymi procesami biznesowymi przedsiębiorstw z naciskiem na możliwości sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz autonomiczne metody przechwytywania danych.