Supervision FinTech Talks to cykl webinarów, w ramach którego eksperci z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego omawiają kluczowe tematy dla polskiego sektora fintech. Dzięki temu uczestnicy rynku mogą bliżej poznać podejście organu nadzoru do innowacji finansowych w ujęciu praktycznym. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fintech Poland. Fintek.pl jest partnerem medialnym cyklu.

Wykorzystanie rozwiązań opartych o AI w sektorze finansowym

5. webinar z cyklu Supervision FinTech Talks można już obejrzeć pod tym linkiem: https://supervisiontalks.pl. W tym celu należy wejść w zakładkę „Webinary” i następnie podać swoje imię oraz adres e-mail. Nagranie trwa około 40 minut. Więcej informacji na temat tej serii można znaleźć w naszej zakładce SuperVision FinTech Talks.

W ramach panelu dyskusyjnego eksperci podzielili się swoimi obserwacjami dotyczącymi stosowania rozwiązań AI. Udział w dyskusji wzięła m.in. Joanna Molik, executive director – industry digital strategist w Microsoft. Zaproszonym gościem był także r.pr. Tomasz Zalewski, partner w Bird & Bird, który poruszył m.in. kwestię odpowiedzialności instytucji finansowych stosujących rozwiązania AI.

W rozmowie o wyzwaniach i szansach związanych ze sztuczną inteligencją udział wzięli także dr Michał Nowakowski, head of NewTech w NGL Advisory, oraz Zbigniew Wiliński, dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych FinTech w UKNF. Dyskutowano m.in. o rozwiązań typu black box, a także o możliwościach powierzenia zarządzania instytucją czy ryzykiem technologii AI.