Konferencja Fintech & e-commerce linking days 2022 była świetną okazją do integracji między przedstawicielami branży fintech, środowisk akademickich, czy szerokiego świata e-commerce. Całe wydarzenie poświęcone było szeroko rozumianym nowościom, trendom i wyzwaniom technologicznym w sprzedaży. Nic więc dziwnego, że tematyka paneli dyskusyjnych obejmowała także przyszłość pieniądza i sektora płatności.

Cała bankowość zmierza w kierunku digitalizacji usług

W trakcie eventu przeprowadziliśmy krótki wywiad z Tymonem Zastrzeżyńskim, Co-Founderem Loando Group. Wnioski z panelu w którym brał udział były w zasadzie jednoznaczne. Wszystko w bankowości zmierza bowiem do „digitalu”. W trakcie naszej rozmowy, współzałożyciel grupy Loando podzielił się także kilkoma wnioskami dotyczącymi przyszłości fintechów.

— Doświadczenia rynkowe pokazują, że fintechy mogą konkurować i wygryzać wręcz klientów z tradycyjnych podmiotów finansowych. Z drugiej strony jednak widzimy też, że duże instytucje coraz chętniej przejmują, albo budują sobie know-how, żeby nie dać się fintechom i móć z nimi konkurować – Tymon Zastrzeżyński, Co-Founder Loando Group.